1

Mitech Żywiec

0
Ekstraliga kobiet sobota 15 Październik @ 15:30 Stadion Główny

W 10. kolejce Ekstraligi UKS SMS pokonał brązowego medalistę minionego sezonu Mitech Żywiec 1:0 (Wiankowska 68)

Skład: Paturaj – Zubchyk, Chmal, Kurek, Konat – Kowalska (46, Kurzawa), Walak (58, Molenda), Salamon (90, Daleszczyk), Wiankowska (82, Piątkowska) – Zasowska, (75, Osińska), Dudek. Trener Chojnacki

To był emocjonujący i trudny mecz. Grające agresywnie i wysokim pressingiem rywalki sprawiły łodziankom dużo problemów. W 56. minucie Mitech trafił z karnego w poprzeczkę. Dwie minuty później po uderzeniu Lindy Dudek piłka trafiła w słupek. W 68. minucie po świetnym dośrodkowaniu Darii Kurzawy, Martyna Wiankowska zdobyła głową bramkę. Rywalki próbowały odrobić stratę, m.in. piłkę zmierzającą do pustej bramki wybiła Katarzyna Konat.

W  środę łodzianki grają na wyjeździe w 1/16 finału Pucharu Polski z GKS Katowice. Następny mecz ligowy, w Szczecinie z Olimpią – 29 października.

UKS SMS Łódź 1 - 0 Mitech Żywiec

• sobota 15 Październik 2016 @ 15:30