niedziela, Październik 22

AZS PWSZ Wałbrzych

UKS SMS Łódź

Ekstraliga kobiet sobota 5 Listopad @ 11:00 Stadion Główny

W 12. kolejce Ekstraligi, piłkarki SMS zremisowały w Wałbrzychu i obroniły trzecie miejsce w tabeli. Nawet powiększyły przewagę nad czwartym w tabeli zespołem Czarni Sosnowiec do trzech punktów.

AZS PWSZ Wałbrzych – UKS SMS 1:1 (Mesjasz 48 – Karczewska 77)

SMS: Paturaj – Piątkowska (70 Chmal), Zubchyk, Kurek, Konat – Kowalska (58 Kurzawa), Walak (58 Karczewska), Salamon, Wiankowska – Zasowska (73 Osińska), Dudek. Trener Chojnacki

Więcej groźnych sytuacji stwarzały łodzianki, m.in. w 45 minucie w poprzeczkę trafiła Martyna Wiankowska. Tuż po przerwie SMS miał bramkową okazję, nie wykorzystał jej.  Wkrótce, strata piłki na własnej połowie zakończyła się karnym dla AZS. Danuta Paturaj już po raz trzeci w tym sezonie obroniła jedenastkę, ale przy dobitce była bez szans. Ponadto w pierwszej i drugiej połowie bramkarka SMS popisała się dwoma efektownymi paradami po groźnych strzałach rywalek.

Łodzianki wyrównały po akcji swoich dwóch, wprowadzonych po przerwie juniorek Majki Osińskiej i Nikoli Karczewskiej. Pierwsza wywalczyła piłkę i celnie podała, druga mocnym strzałem wyrównała stan meczu. Dla Karczewskiej był to dopiero drugi mecz w Ekstralidze.

W tabeli prowadzi Medyk Konin 33 pkt przed Górnikiem Łęczna 32, SMS 23, Czarnymi i Wałbrzychem po 20. W następnej kolejce, 13.11 o 11, SMS podejmuje na stadionie przy ul. Milionowa 12 wicelidera Górnika Łęczna.

AZS PWSZ Wałbrzych 1 - 1 UKS SMS Łódź

• sobota 5 Listopad 2016 @ 11:00