Aktualności

Młodziczki w mistrzostwach Polski

UKS SMS - Głogówek

Młodziczki UKS SMS (roczniki 2003-2004) wywalczyły awans do półfinałów mistrzostw Polski w piłce nożnej. W Głogówku, w turnieju strefowym, wygrały z rywalkami wszystkie trzy mecze, nie tracąc gola: z Mitechem Żywiec 3:0 (gole: Mikołajczyk, Firmowska, Czuj), AZS Wrocław 2:0 (Libera i Kwiatkowska) oraz Rolnikiem Głogówek 4:0 (Czołnowska i Libera po 2).

W półfinałowym turnieju (21/22 maja), młodziczki zmierzą się z Zorzą Pęgów, Golem Częstochowa i ponownie z AZS Wrocław. UKS SMS wystąpił do PZPN o organizację tego turnieju.

Mistrzostwa Polski młodziczek, poza rozgrywkami seniorek, są najbardziej masowymi rozgrywkami w piłce nożnej kobiet organizowanymi przez PZPN. Aby awansować do strefowego turnieju, w każdym województwie toczone były eliminacyjne boje.

SMS: Natalia Labryszewska, Amelia Wierzbicka, Patrycja Marcinkowska, Ewa Pielużek, Wiktoria Firmowska, Julia Dereń, Zuzanna Długoszewska, Monika Mikołajczyk, Justyna Libera, Karolina Czołnowska, Patrycja Czuj, Patrycja Kwiatkowska, Oliwia Gała, Julia Kolczyńska; trener Sebastian Papis, asystent Lidia Płuciennik, kierownik Dariusz Czołnowski, masażysta Michał Mikołajczyk.

Przypominamy, że juniorki młodsze SMS już awansowały do finałów mistrzostw Polski, natomiast juniorki 27 kwietnia w półfinałach zmierzą się w Cetniewie ze Sztormem Gdańsk, Unifreeze Górzno i Olimpią Szczecin.

Published by Jarosław Kudaj