Aktualności

Złoto piłkarek U-16

339

Kadra Łódzkiego ZPN zdobyła złoty medal mistrzostw Polski kadr wojewódzkich U-16. W Dzierżoniowie, w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, ŁZPN pokonał Dolnośląski ZPN 2:0 (gole Klaudia Krukowska i Angelika Kołodziejek). Oprócz zdobywczyń bramek, z SMS w Dzierżoniowie wystąpiły: bramkarki Emilia Terka i Magda Samiec; obrończynie: Alicja Glinka, Maja Prusińska, Marika Cander i Anna Bergier; pomocniczki: Alicja Sokołowska, Gabriela Grzybowska, Katarzyna Kałaużna i Natalia Marczak; napastniczki: Agnieszka Glinka i Paulina Filipczak. Trener: Adrian Sokołowski. Wszystkie wymienione osoby zdobyły wcześniej mistrzostwo Polski juniorek młodszych. Z różnych przyczyn w Dzierżoniowie zabrakło: Klaudii Jedlińskiej, Alicji Piórkowskiej, Kingi Podźunas i Darii Groberek.

W spotkaniach grupowych ŁZPN zremisował z Kujawsko-Pomorskim ZPN 1:1 (gol: Agnieszka Glinka) oraz pokonał Podkarpacki ZPN 2:0 (Paulina Filipczak i Anna Bergier) oraz Wielkopolski ZPN 2:0 (Agnieszka Glinka-karny i Klaudia Krukowska-wolny).

Published by Jarosław Kudaj