Aktualności

Puchar Polski kobiet: GKS Katowice – SMS 2:3

564f9499

W 1/16 finału Pucharu Polski piłkarki SMS wygrały w Katowicach z GKS 3:2 i w 1/8 finału zmierzą się z Czarni Sosnowiec (2 listopada, gospodarza wyłoni losowanie PZPN).

Gole dla SMS strzeliły Michalina Kowalska w 29 min. na 1:1, Maja Osińska po dobitce strzału Darii Kurzawy w 55 min. na 2:1 i Kinga Molenda z karnego za faul na Kowalskiej w 63 min 3:1. GKS zmniejszył rozmiary porażki w 82 min. i dążył do wyrównania ale pewnie broniła Karolina Szulc.

SMS: Szulc – Zubchyk, Kurek, Cander, (46, Salamon) Konat – Kurzawa, Piątkowska, Molenda, Osińska – Kowalska, Zasowska (46, Karczewska). Trener Chojnacki.

Następny mecz ligowy łodzianki  grają w Szczecinie z Olimpią (29 października). Natomiast na pięciodniowe konsultacyjne zgrupowanie pierwszej kadry narodowej w Grodzisku (22-26 października) powołane zostały: Linda Dudek, Martyna Wiankowska  i Katarzyna Konat.

Published by Jarosław Kudaj