Aktualności

Srebrny medal piłkarek Łódzkiego ZPN

Piłkarkom nożnym Łódzkiego ZPN nie udało się obronić tytułu najlepszej drużyny Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest jednocześnie mistrzostwami Polski kadr wojewódzkich U16.

W finale podopieczne trenera Adriana Sokołowskiego przegrały po rzutach karnych 3:4 z Wielkopolskim ZPN. W normalnym czasie było 1:1. Gola dla naszej drużyny zdobyła Agnieszka Glinka. Piłkarka UKS SMS została także najskuteczniejszą zawodniczką turnieju –  7 bramek.
– Srebrny medal, to i tak ogromny sukces naszej kadry – mówi Janusz Matusiak. prezes UKS SMS Łódź. – Ten turniej pokazał, że Łódź nadal się liczy w krajowym kobiecym futbolu. Nie pozostaje powiedzieć nic innego, jak tylko powiedzieć: rewanż już za rok

W kadrze ŁZPN grały: Kinga Ptaszek, Alicja Sokołowska, Gabriela Grzybowska, Katarzyna Kałużna, Paulina Filipczak, Natalia Marczak, Angelika Kołodziejek, Wiktoria Gil, Wiktoria Skrzypińska, Wiktoria Zieniewicz, Maja Prusińska, Agnieszka Glinka, Ewelina Piórkowska, Ewa Pielużek, Julia Dereń, Justyna Libera, Agnieszka Twardowska (wszystkie UKS SMS Łódź), Karolina Bińkowska (DARGFIL Tomaszów Mazowiecki)

 

Published by Marcinek