Aktualności

Adam Kaźmierczak: W Polsce zaczynają się już bać UKS SMS

Adam Kaźmierczak, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, podsumowując sezon mówił również o piłkarkach nożnych UKS SMS. Seniorki w ekstralidze  zajęły piąte miejsce, ale także młodzież spisywała się wspaniale.

– Jak na beniaminka bardzo dobry wynik powiedział Kaźmierczak. – Apetyt rośnie jednak w miarę jedzenia. Zespół długo był na trzecim miejscu, jednak w decydującym momencie czegoś zabrakło. W Polsce zaczynają się już jednak bać UKS SMS, bo tutaj ta piramida szkoleniowa wygląda bardzo dobrze. Dziesięciolatki w rozgrywkach o puchar Tymbarku zajęły trzecie miejsce, trzynastolatki zdobyły wicemistrzostwo Polski, a szesnastolatki wywalczyły brązowe medale. Widać, że praca u podstaw zaczyna przynosić efekty i mówi się już o tym, że za rok, dwa UKSSMS chyba będzie w stanie zagrozić Medykowi Konin – niekwestionowanemu liderowi piłki kobiecej w naszym kraju.

Published by Marcinek