Aktualności

Chwila zadumy

– To co nieuchronne zawsze nadchodzi – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Rok szkolny 2017/2018, po uroczystym otwarciu przez Dyrektora Szkoły Romana Stępnia, stał się faktem. Ponad pięciuset uczniów przybyłych do hali piłkarskiej odśpiewało hymn państwowy, a nowi uczniowie złożyli ślubowanie na sztandar szkoły.
Uroczystość, która w przypadku naszej sportowej szkoły jest nieodzowna, czyli uhonorowanie zawodniczek i zawodników nagrodami za osiągnięcia w rywalizacji sportowej, przedłużyła się do prawie godziny. Nie ukrywam, że sprawiło to mi ogromną satysfakcję. Nagradzanie tak dużej liczy zawodników doprawdy sprawia dużą przyjemność. Nasz klub co roku zdobywa medale mistrzostw Polski, za które z nieukrywaną radością wręczamy puchary, statuetki czy nagrody rzeczowe.
Kiedy uczniowie zaczęli rozchodzić się do swoich klas pomyślałem, co przyniesie nam nowy rok szkolny. Czy pobijemy kolejny rekord z tego roku, gdzie uczniowie zapracowali na pięćdziesiąt siedem świadectw z czerwonym paskiem, czy sukcesów będzie jeszcze więcej. Myślę też, ile potrzeba czasu, aby poukładać to wszystko w całość i byśmy wszyscy mieli jeszcze więcej przyjemności z tego co robimy.
Ta chwila zadumy sprawiła, że wyszedłem prawie ostatni z tej pięknej uroczystości.

 

Published by Marcinek