Aktualności

W sobotę mecz z AZS PWSZ

W sobotę piłkarki nożne UKS SMS Łódź, w spotkaniu siódmej kolejki ekstraligi, zagrają w Białej Podlaskiej z miejscowym AZS PWSZ. Drużyny wracają do rywalizacji o ligowe punkty po dwutygodniowej przerwie na mecze reprezentacji Polski w eliminacjach mistrzostw świata i reprezentacji U-19 w eliminacjach mistrzostw Europy seniorek. Zespół z Podlasia zdołał do tej pory wywalczyć tylko cztery punkty i zajmuje dziesiąte miejsce w tabeli. Nie oznacza to jednak wcale, że podopieczne trenera Marka Chojnackiego czeka łatwe zadanie.
Na pewno sprawy drużynie UKS SMS nie ułatwi jeden ważny fakt. Prezesem klubu z Białej Podlaskiej jest Marcin Kasprowicz, który pełni też funkcję selekcjonerem kadry U-19. Szkoleniowiec wie wiele o możliwościach łódzkich piłkarek, bowiem aż pięć z nich powołał na niedawny turniej eliminacyjny ME w Gruzji. W dzisiejszym spotkaniu zabraknie Nikoli Karczewskiej, która doznała kontuzji w trakcie jednego z meczów na Kaukazie Południowym.

 

Published by Marcinek