Aktualności

Natalija kontra Nadja

W trzynastej kolejce ekstraligi piłkarek nożnych drużyna UKS SMS zagra w Szczecinie z Olimpią. Spotkanie rozpocznie się w sobotę o godz. 11. Nie można wykluczyć, że w obydwu drużynach zagrają zawodniczki, które dopiero w minionym tygodniu debiutowały w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Podczas ostatniego meczu ekstraligi Olimpia przegrała na wyjeździe z wyżej notowanym AZS PWSZ Wałbrzych 1:3. W tym meczu swój ligowy debiut w pierwszym zespole szczecińskiej drużyny zaliczyła Natalija Hryb. 18-letnia piłkarka, reprezentantka Ukrainy U19, na plac gry weszła tuż po przerwie. W debiucie strzeliła nawet gola głową.

Z kolei Nadja Stanović w spotkaniu Górnik Łęczna – UKS SMS po raz pierwszy zagrała w ekstralidze w łódzkiej drużynie.  Osiemnastoletnia zawodniczka  jest podstawową piłkarką reprezentacji Czarnogóry U19. Nadja w Polsce mieszka już od kilku lat i  jest drugą w historii  piłkarką z Czarnogóry, która występuje w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Published by Marcinek