Aktualności

Dudek w PSG

Warto pilnie i ciężko trenować, bo to pozwala realizować marzenia. Paulina Dudek została piłkarką Paris Saint-Germain, brązowego medalisty francuskiej ekstraklasy. Polka, które dla tej pory występowała w Medyku Konin,  podpisała 2,5-letni kontrakt z jednym z czołowych klubów piłkarskich na świecie. Mistrz Polski zarobi na transferze 20-latki około 100 tys. zł. Poza tym rozegra mecz towarzyski z PSG.

To historyczny transfer w historii polskiej ekstraligi. Jeszcze nigdy nie sprzedano żadnej zawodniczki za tak wysoką kwotę i jeszcze nigdy żadna Polka nie przeszła do drużyny, która grała w finale ostatniej edycji Ligi Mistrzyń (PSG w rzutach karnych przegrało z Lyonem).

Dudek dołączy do Katarzyny Kiedrzynek, która w PSG jest już piąty sezon.

 

Published by Marcinek