Aktualności

Piłka nożna dodaje pewności siebie

Według najnowszych badań przeprowadzonych przez University of Birmingham, we współpracy z UEFA, nastoletnie dziewczęta w całej Europie, które grają w piłkę nożną, wykazują wyższy poziom pewności siebie.
Badania, w których uczestniczyło ponad 4000 dziewcząt, sprawdzały wpływ futbolu na psychiczne i emocjonalne stany młodych kobiet w Europie. Udowodniono, że piłka nożna może mieć większy pozytywny wpływ na  pewność siebie zawodniczek, niż inne popularne sporty.

Eksperci ze Szkoły Sportu, Nauk Ćwiczeń i Rehabilitacji w Birmingham połączyli siły z odpowiednikami w Hiszpanii, Niemczech, Polsce i Danii – gromadząc dane dotyczące 4 128 dziewcząt i młodych kobiet w wieku 13 lat i starszych.

Badania wykazały, że niezależnie od miejsca, w którym mieszkają, 80 procent dziewcząt, które grały w drużynie futbolowej lub klubie, wykazywało bardziej pewne zachowanie niż 74 procent osób uprawiających inne dyscypliny.


Published by Marcinek