Aktualności

Współzawodnictwo sportowe dzieci i młodzieży w 2017 roku. UKS SMS Łódź na drugim miejscu w Polsce!

Mamy się czym pochwalić. I trzeba przyznać, że sukces jest wielki. Zespół Sportu Młodzieżowego – Instytutu Sportu w Warszawie działający we współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki opublikował kolejny komunikat zawierający wyniki współzawodnictwa sportowego dzieci i młodzieży w 2017 roku. Podobnie jak w latach ubiegłych uwzględnione zostały wyniki osiągnięte w kategorii piłki nożnej kobiet. Ranking jest opracowywany na podstawie punktacji gier zawodniczek w przedziale wiekowym 11 – 19 lat.
Ponownie nasze województwo jest na drugim miejscu. Druga lokata w krajowej rywalizacji (na 145 klubów!) przypadła UKS SMS Łódź. Pierwszy był Medyk Konin.

Warto dodać, że Konin i Łódź prowadzą zdecydowanie. Razem zdobyły 17,7 procent wszystkich punktów, jakie były do uzyskania w poprzednim roku!

Klasyfikacje sporządzane są na podstawie wyników w najważniejszych imprezach sportowych w Polsce dla młodzieży, tj. Młodzieżowych Mistrzostwach Polski, Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, Mistrzostw Polski Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików.

Published by Marcinek