Aktualności

Rozmowa z trenerem Centralnej Ligi U15 Dawidem Kroczkiem

Jakie cele stawiamy przed zespołem na drugą rundę sezonu 2017/18?

W nadchodzącej rundzie celem zespołu UKS SMS Łódź U15 będzie zdobycie kolejnego cennego doświadczenia w rywalizacji z zespołami z Polski. Poziom Centralnej Ligii Juniorów w grupie A jest bardzo wysoki, każde spotkanie stawia przed zawodnikami kolejne wyzwania. Oczywiście w każdym meczu będziemy grali o zwycięstwo tak aby w konsekwencji wszystkich spotkań zgromadzić jak największą ilość punktów.

Jakie cele zostały zrealizowane w grach kontrolnych i czy spełniły oczekiwania. Czy czegoś zabrakło w swojej pracy nad formą piłkarzy?

W grach kontrolnych próbowaliśmy różnych wariantów jeśli chodzi o ustawienie zawodników. Kilku z nich debiutowało na nowych pozycjach co daje nam szersze pole manewru przy wyborze składu. Podczas okresu przygotowawczego rozgrywaliśmy gry kontrolne z bardzo mocnymi rywalami, którzy obecnie prowadzą w Centralnych Ligach swoich grup. Dzięki temu mamy obraz co funkcjonuje u nas dobrze a co wymaga poprawy. Jestem zdania, że właśnie rywalizacja na najwyższym poziomie prowadzi do rozwoju zawodników.

Czy można wyróżnić jakiegoś zawodnika lub grupę zawodników za wzorcowe przygotowanie się do sezonu.Jeśli tak to za jakie działania?

Nie jestem zwolennikiem publicznych wyróżnień dla zawodników. Każdy z nich pracuje na swoje konto, im lepiej przepracuje dany okres tym solidniej będzie wyglądał podczas rozgrywek ligowych. W naszej drużynie cały zespół pracuje na rozwój i szczerze mówiąc trudno jest doszukać się kogoś, kto „przechodzi bokiem” obok treningów czy meczów. Okres przygotowawczy został przepracowany solidnie miejmy nadzieję, że na efekty będą widoczne.

W jakim stopniu i zakresie w meczach ligowych model gry będzie wykorzystywany do realizacji założeń?

Nasza drużyna funkcjonuje według modelu przyjętego w Akademii. Tak więc trzymamy się zasad i założeń, które wspólnie wypracowaliśmy. Oczywiście w każdym meczu staramy się realizować wszystkie aspekty związane z naszym modelem gry aczkolwiek wiemy, że to jest piłka nożna. Możemy czasem zakładać sobie jedno a podczas meczu wychodzi zupełnie inaczej. Najważniejszym jest aby zawodnicy byli wyposażeni w takie umiejętności, które pozwolą im na optymalna rywalizację z przeciwnikiem.

Published by Sizzzar