Aktualności

Awans UKS SMS do turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek!!!

Stało się!!! Już trzeci raz z rzędu drużyna młodziczek z UKS SMS Łódź wywalczyła awans do turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (Klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet do lat 13). Przypomnijmy, że po raz pierwszy zespół prowadzony przez trenera Sebastiana Papisa wywalczył awans w sezonie 2015/2016 zajmując ostatecznie czwarte miejsce, w sezonie 2016/2017 drugie miejsce. Jak będzie teraz czas pokaże. W tym roku rozgrywki przeznaczone są dla dziewczyn urodzonych w latach 2005 -2007. Zaznaczyć należy, że już sam awans do finałów naszych najmłodszych piłkarek jest dużym sukcesem gdyż w drużynie młodziczek grają tylko 4 zawodniczki z rocznika 2005 pozostałe to rocznik 2006 oraz 2007.
W porównaniu z poprzednią edycją tylko dwie drużyny dostały się ponownie do finałów są nimi wspomniany już UKS SMS Łódź oraz Ząbkovia Ząbki pozostałe drużyny to: Krobia, KS Włókniarz Białystok, UKS Trójka Staszówka Jelna, UKS Olimpia Szczecin, AZS Wrocław, AZS PSW Biała Podlaska. Turniej finałowy odbędzie się w Łodzi w dniach 7-10 czerwca na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Szczegółowy terminarz zostanie zamieszczony wkrótce.

W drużynie UKS SMS Łódź wystąpiły następujące zawodniczki: Banach Patrycja, Kaczorowska Kalina, Mikołajczyk Maja, Majtczak Amelia, Łuczak Julia, Sikora Inez, Wroniarska Julia, Kiełczewska Klaudia, Malczewska Wiktoria, Kutkowska Julianna, Sikorska Natalia, Maślak Nikola, Kowalska Sandra, Pągowska Zofia, Gawkowska Anna, Głuszek Natalia, Jerzyk Florentyna, Roźniatowska Weronika, Sikora Weronika, Zarzycka Martyna, Zawadzka Zuzanna, trener Papis Sebastian.

 

Published by Marcinek