Aktualności

Młodziczki UKS SMS Łódź vice mistrzyniami Polski do lat 13!

Nie lada sensacją zakończyły się turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (klubowe mistrzostwa Polski dziewczyn w piłce nożnej do lat 13).

Nasze młode Wojowniczki zakończyły zmagania na drugim miejscu przegrywając w finale po rzutach karnych z AZS PSW Biała Podlaska.
Nikt nie przypuszczał, że młode piłkarki z Łodzi zajdą aż tak daleko zważywszy, że początek tego nie zapowiadał.

W pierwszym meczu SMS podejmował zespół Włókniarza Białystok. Mimo dominacji łódzkiego zespołu piłka w żaden sposób nie chciała wpaść do bramki. Pierwszy mecz zakończył się wynikiem 0 – 0 po których została zarządzona seria rzutów karnych, które wygrały SMS-owiczki 8 – 7.

W drugim meczu SMS przegrał ze Staszówką Jelna 3 – 1 co sprawiło, że sytuacja w grupie zrobiła się nieciekawa. Aby awansować do półfinału A (walczyć o miejsca 1-4) ostatnie spotkanie z 4 Respect Krobia łodzianki musiały wygrać z wszelką cenę.

Podczas meczu długo utrzymywał się remis lecz w drugiej połowie wynik otworzyła Julia Łuczak świetnym uderzeniem zza pola karnego. Następnie ta sama zawodniczka dośrodkowywała piłkę w pole karne z rzutu wolnego w którym świetnie znalazła się Klaudia Kiełczewska, celnym uderzeniem z głowy zdobywa drugą bramkę. Zwycięstwo SMS-u pieczętuje bramka Julii Wroniarskiej, która świetnym uderzeniem z odległości ok 15 metrów lubuje bramkarkę. Łodzianki awansują do półfinału A w którym mierzą się z Mistrzem Polski Ząbkovią Ząbki.

Mimo, że wiele osób skazywało nas na porażkę to w sobotni wieczór na głównym boisku SMS-u, młodziczki sprawiły niespodziankę wygrywając spotkanie 3 – 0.
Radości nie było końca SMS drugi rok z rzędu w finale Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek. Hattrick-iem w tym spotkaniu popisała się Julia Łuczak, choć należy podkreślić, że cała drużyna dała z siebie wszystko i po zmianach w ustawieniu zawodniczek to łodzianki w tym dniu stwarzały więcej sytuacji do strzelenia bramki, grając również kapitalnie w obronie.
W drugim półfinale zespół AZS PSW Biała Podlaska wygrał po rzutach karnych z UKS 3 Staszówka Jelna (3-2) w regulaminowym czasie padł remis 2-2.

Mecz finałowy rozpoczął się w niedzielę o godz. 12:00 licznie zgromadzona publiczność mocno dopingowała swoje drużyny.
W pierwszej połowie świetne 2 okazje do strzelenia bramki stworzyły sobie zawodniczki z SMS-u, które rewelacyjnie wybroniła bramkarka z Białej.
W drugiej połowie również kolejne sytuacje bramkowe łodzianek, ale piłka nie chciała wpaść do bramki. Kontry zawodniczek z woj. lubelskiego skutecznie powstrzymywała obrona UKS-u.
Do końca spotkania żadna ze stron nie strzeliła bramki. Sędzia spotkania zarządziła konkurs rzutów karnych, które lepiej w tym dniu wykonywały zawodniczki z Białej Podlaskiej zdobywając tytuł Mistrza Polski.

Trzecie miejsce dla UKS 3 Staszówki Jelna, która pokonała Ząbkovie Ząbki 5 – 4. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Wiktoria Budka z UKS Trójka Staszków Jelna. Bramkarką mistrzostw została Agnieszka Brewczyńska z Białej Podlaskiej, a najwięcej goli w łódzkim turnieju strzeliła Nikola Krasieńko z Ząbkovi Ząbki.

Najlepszą zawodniczką w drużynie UKS SMS Łódź została wybrana Julia Łuczak. Po ogromnym sukcesie niektóre zawodniczki z woj. łódzkiego mogą pochwalić się podwójnym sukcesem tj. złotym medalem MP w kategorii U12 a teraz srebrnym w kategorii U13.

W drużynie UKS SMS Łódź wystąpiły następujące zawodniczki: Banach Patrycja, Kaczorowska Kalina, Sikora Inez, Majtczak Amelia, Kiełczewska Klaudia, Malczewska Wiktoria, Sikorska Natalia, Wroniarska Julia, Łuczak Julia, Kutkowska Julianna, Mikołajczyk Maja, Kowalska Sandra, Maślak Nikola, Pągowska Zofia trenerem drużyny jest Papis Sebastian, kierownikiem Iwona Siwiec.
Poniżej przedstawiamy wyniki wszystkich spotkań podczas turnieju finałowego:

Wyniki grupy A:
1. 4 Respect Krobia 1 – 2 UKS 3 Staszówka Jelna
2. Włókniarz Białystok 0 – 0 UKS SMS Łódź (karne 6-7)
3. UKS 3 Staszówka Jelna 3 – 1 UKS SMS Łódź
4. 4 Respect Krobia 1 – 0 Włókniarz Białystok
5. Włókniarz Białystok 3 – 4 UKS 3 Staszówka Jelna
6. UKS SMS Łódź 3 – 0 4 Respect Krobia

Tabela grupy A
1. UKS 3 Staszówka Jelna 9 pkt bramki 9-5
2. UKS SMS Łódź 4 pkt bramki 4-3
3. 4 Respect Krobia 3 pkt bramki 2-5
4. Włókniarz Białystok 1 pkt bramki 3-5

Wyniki grupy B:
1. Olimpia Szczecin 1 – 4 AZS PSW Biała Podlaska
2. Ząbkovia Ząbki 2 – 1 AZS Wrocław
3. AZS PSW Biała Podlaska 3 – 1 AZS Wrocław
4. Olimpia Szczecin 0 – 5 Ząbkovia Ząbki
5. Ząbkovia Ząbki 5 – 0 AZS PSW Biała Podlaska
6. AZS Wrocław 1 – 0 Olimpia Szczecin

Tabela grupy B
1. UKS Ząbkovia Ząbki 9 pkt bramki 12-1
2. AZS PSW Biała Podlaska 6 pkt bramki 7-7
3. AZS Wrocław 3 pkt bramki 3-5
4. UKS Olimpia Szczecin 0 pkt bramki 1-10

Pary półfinału A (o miejsca 1-4)
1. UKS 3 Staszówka Jelna 2 – 2 AZS PSW Biała Podlaska (karne 2 – 3)
2. UKS SMS Łódź 3 – 0 Ząbkovia Ząbki

Pary półfinału B (o miejsca 5-8)
1. 4 Respect Krobia 2 – 1 UKS Olimpia Szczecin
2. AZS Wrocław 2 – 0 Włókniarz Białystok

Mecz o miejsce VII
UKS Olimpia Szczecin 1 – 6 Włókniarz Białystok

Mecz o miejsce V
4 Respect Krobia 0 – 0 AZS Wrocław (karne 3 – 2)

Mecz o miejsce III
UKS 3 Staszówka Jelna 5 – 4 Ząbkovia Ząbki

Mecz o miejsce I
AZS Biała Podlaska 0 – 0 UKS SMS Łódź (karne 3 – 1)

Published by Sizzzar