Aktualności

Młodziczki z UKS SMS Łódź spotkały się z Reprezentacją Polski!

Ostatnio mało czasu na odpoczynek mają młodziczki z UKS SMS Łódź. W zeszłą niedzielę ledwo co zakończyły turniej finałowy Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (klubowe Mistrzostwa Polski Kobiet w piłce nożnej do lat 13, w którym zajęły ostatecznie drugie miejsce) a już musiały się pakować i jechać do Warszawy, gdzie przez 3 dni mogły cieszyć się z zasłużonej nagrody za zwycięstwo w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”.

Tuż po przyjeździe do stolicy i zameldowaniu w hotelu, młode zawodniczki odwiedziły Planetarium Centrum Nauki Kopernik. Wizyta w tym miejscu stanowiła doskonałą rozgrzewkę przed intensywnym poniedziałkiem. Tego dnia bowiem najmłodsi spotkali się ze swoimi idolami przygotowującymi się do mistrzostw świata w Rosji. Wizyta młodych piłkarek i piłkarzy w hotelu reprezentacji rozpoczęła się od wspólnych zdjęć i quizu dla kadrowiczów. Podopieczni Nawałki mieli za zadanie odgadnąć, do kogo upodobniły się dzieci biorące udział w konkursie „Bądź jak Twój piłkarski idol” zorganizowanym przez Polski Związek Piłki Nożnej. Najtrafniej i najszybciej odpowiadał Wojciech Szczęsny. Po quizie nadszedł czas na pytania. Kapitan drużyny SMS Inez Sikora zadała pytanie od całej drużyny do Kamila Grosickiego: czy Pana turbo to jest wrodzone czy wyćwiczone??? Na co odpowiedział: – To jest wrodzona cecha. Szybkość jest elementem, który ciężko wypracować. Na koniec spotkania reprezentanci dostali jeszcze zestaw porad od najmłodszych przed nadchodzącym mundialem. Po zakończeniu spotkania z Reprezentacją wszyscy udali się na trening piłkarski, które prowadzili trenerzy młodzieżowych reprezentacji Polski. Dziewczyny z łódzkiego trenowała Nina Patalon – trenerka Kadry Polski Kobiet do lat 17. Zajęcia ze względu na napięty grafik były, krótkie choć intensywne. Zadowolenie na twarzach dzieci nie schodziło do końca dnia. Ostatnim elementem poniedziałkowego turne było możliwość zobaczenia treningu reprezentacji na Stadionie Narodowym.

Wtorek był dniem zwiedzania stolicy Polski – dzieci spędzały czas m.in. na Starym Mieście czy w Domu Zagadek. Punktem kulminacyjnym był jednak towarzyski mecz Polski z Litwą – ostatni sprawdzian naszych kadrowiczów przed wylotem na mistrzostwa świata do Rosji. Trybuny PGE Narodowego zostały zapełnione do ostatniego miejsca. Cieszy duża frekwencja dzieci z rodzicami lub opiekunami, którzy w przyszłości będą stanowili o sile reprezentacji. Test kadry wypadł okazale – Polacy zaprezentowali kilka ciekawych akcji i zwyciężyli 4:0 po dwóch golach Lewandowskiego i po jednym Kownackiego oraz Błaszczykowskiego. W środę po śniadaniu nastąpił powrót do Łodzi.

Cała drużyna UKS SMS Łódź chciała serdecznie podziękować Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej oraz firmie Tymbark za wspaniałą nagrodę jaką mogły przeżyć dzieci. Będzie to dla wielu z nich niezapomnianą przygodą a także inspiracją do dalszej ciężkiej pracy aby stawać się coraz lepszą piłkarką i w przyszłości móc zagrać z orzełkiem na piersi. W stolicy byli: Julianna Kutkowska, Łuczak Julia, Majtczak Amelia, Sikora Inez, Kiełczewska Klaudia, Malczewska Wiktoria, Sikorska Natalia, Kowalska Sandra, Głuszek Natalia, Maślak Nikola, trener Papis Sebastian, kierownik drużyny Iwona Siwiec.

Published by Janusz Matusiak