Aktualności

Łódzkie piłkarki mistrzyniami olimpiady!

W finałowym spotkaniu Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, mistrzostw kadr wojewódzkich U-16, drużyna Łódzkiego ZPN pokonała w rzutach karnych 4:2 Mazowiecki ZPN. W regulaminowym czasie było 1:1 (0:0). Dwa rzuty karne obroniła Kinga Ptaszek.

1:0 – Oleksiak (54), 1:1 -Furmaniak (60+3)

W kadrze łódzkiej drużyny były: Patrycja Czuj , Julia Dereń, Ala Galicka, Agnieszka Glinka, Gabriela Grzybowska, Ula Jankowska, Katarzyna Kałużna, Nadia Krezyman, Patrycja Marcinkowska, Paulina Oleksiak, Ewa Pielużek, Ewelina Piórkowska, Kinga Ptaszek, Alicja Sokołowska, Wiktoria Szubert, Julia Kolis, Emilia Terka, Wiktoria Zieniewicz. Trenerzy: Adrian Sokołowski i Dariusz Kwiatkowski, opieka medyczna Michał Mikołajczyk.

Za najlepszą zawodniczkę mistrzostw została uznana Agnieszka Glinka reprezentująca województwo łódzkie i grająca w UKS SMS Łódź. Królową strzelczyń została jej klubowa koleżanka Paulina Oleksiak. Tytuł najlepszej bramkarki otrzymała Klaudia Zielińska z Mazowsza.

Tego sukcesu nie byłoby bez finansowej pomocy zarządu ŁZPN, Łódzkiej Federacji Sportu, oraz Szkoły Mistrzostwa Sportowego.

Published by Marcinek