Aktualności

UKS SMS rozpocznie sezon meczem z Medykiem Konin

W sobotę startuje sezon piłkarskiej ekstraligi kobiet. Tytułu bronić będzie Górnik Łęczna, beniaminkami są GKS Katowice i Polonia Poznań.  W sobotę  do Łodzi na mecz z UKS SMS przyjeżdża Medyk Konin, najbardziej utytułowany klub w Polsce. W poprzednich czterech latach „dublety” zdobył Medyk. W poprzednich rozgrywkach „medyczki” skończyły rywalizację na trzecim miejscu, srebro przypadło Czarnym Sosnowiec. Spotkanie na boisku przy ul. Milionowej 12 rozpocznie się o godz. 16.

Runda jesienna potrwa do końca października, potem zaplanowano jeszcze rozegranie w tym roku awansem trzech wiosennych kolejek. 12 drużyn rozegra po 22 spotkania w dwóch rundach systemem mecz i rewanż, a następnie nastąpi podział na grupę mistrzowską i spadkową z zachowaniem zdobytych punktów. W obu grupach zostanie rozegranych po pięć dodatkowych kolejek.

Kadra drużyny ekstraligi piłki nożnej kobiet UKS SMS 2018/2019:

Bramkarki

Danuta Paturaj (drugi kapitan)

Oliwia Szperkowska

Kinga Ptaszek

Obrona

Yurina Enjo

Olga Zubchyk (kapitan)

Katarzyna Konat

Daria Kurzawa

Alicja Sokołowska

Wiktoria Zieniewicz

Magdalena Dragunowicz

Pomoc

Anita Turkiewicz

Kasandra Parczewska (drugi kapitan)

Maria Zbyrad

Klaudia Jedlińska

Anna Wesołowska

Maja Osińska

Kinga Molenda

Atak

Nikola Karczewska

Paulina Filipczak

Paulina Oleksiak

Nadia Stanović

Sztab trenerski: Marek Chojnacki, Michał Sławuta (bramkarki) i Zdzisław Sławuta (zadania ofensywne).

Lekarz Bartłomiej Kacprzak (ORTO MED SPORT)

Fizjoterapeuci: Michał Adamczyk (ORTO MED SPORT) i Michał Mikołajczyk

Kierownik drużyny: Patryk Zarzycki

Prezes: Janusz Matusiak

Menedżer: Jarosław Kudaj.

 

Published by Marcinek