Aktualności

Czas na pierwsze zwycięstwo piłkarek

W sobotę rozegrana zostanie trzecia kolejka nowego sezonu ekstraligi piłkarek nożnych. UKS SMS Łódź podejmować będzie AZS Wrocław. Spotkanie na stadionie przy ul. Milionowej rozpocznie się o godz. 11.

Podopieczne trenera Marka Chojnackiego rozpoczęły rozgrywki od pojedynków z silnymi drużynami, przegrywając je. W klubie wierzą, że zła seria zakończy się właśnie w spotkaniu z zespołem ze stolicy Dolnego Śląska. Najwyższy czas, aby zacząć już gromadzić punkty, które pozwolą na marsz w górę tabeli. AZS ma za sobą tylko jeden mecz (remis u siebie z Olimpią Szczecin 1:1), bowiem ich inauguracyjne stracie z Górnikiem Łęczna zostało przełożone na inny termin.

Wrocławianki w tym sezonie prowadzi nowy szkoleniowiec. Na początku lipca opiekunem drużyny został Piotr Jagieła. 27-letni trener od 2015 roku posiada licencję UEFA A, a dotychczas pracował z młodymi piłkarzami. Warto zatem przypomnieć, że na naszej trenerskiej ławce zasiada doświadczony Marek Chojnacki. 59-letni szkoleniowiec był rekordzistą pod względem liczby meczów rozegranych w polskiej piłkarskiej ekstraklasie – zaliczył ich 452 (wszystkie w barwach ŁKS). To osiągnięcie zostało w 2014 roku poprawione przez Łukasza Surmę.

Published by Marcinek