Aktualności

Jagoda Gruszczyńska doszła do ćwierćfinału

W finale turnieju World Tour w siatkówce plażowej kobiet w chińskim mieście  Zhongwei reprezentantki gospodarzy Shuhui Wen i Jingzhe Wang pokonały rodaczki Fan Wang i Chen Xue 21:14, 26:24.

W ćwierćfinale zawodów Wen i Wang wyeliminowały Jagodę Gruszczyńską (UKS SMS Łódź) i Aleksandrę Wachowicz, a w 1/8 finału pokonały Martynę Kłodę i Agatę Ceynowę. W 1/8 finału odpadły także Marta Łodej i Marta Duda, które musiały uznać wyższość innego chińskiego duetu Shuting Cao, Jinjin Zeng.

Turniej w Chinach w pięciostopniowej skali stosowanej przez FIVB ma dwie gwiazdki i nie startowała w niej światowa czołówka ani najlepsza polska para – Kinga Kołosińska (AZS UMCS TPS Lublin) i Katarzyna Kociołek (UKS SMS Łódź).

Fot. zimbio.com

Published by Marcinek