Aktualności

Wywiad z Mariuszem Soleckim

Rozgrywki rundy jesiennej sezonu 2018/19 powoli dobiegają do końca. Pierwszym zespołem UKS SMS Łódź , który zakończył już rozgrywki są podopieczni trenerów Mariusza Soleckiego i Kacpra Modrzejewskiego roczniki 2000-2002 . Statystyki drużyny grającej na poziomie II ligi wojewódzkiej juniora starszego A 1 to 1 miejsce z 17 punktami ( 5 wygranych , 2 remisy i 1 porażka – bramki 19-7) w 8 meczach dające awans do 1 ligi wojewódzkiej w rundzie wiosennej.
 
O podsumowanie poprosiliśmy I trenera Mariusza Soleckiego:
 
Jak ocenia trener rundę w wykonaniu swoich podopiecznych , którzy awansowali do 1 ligi wojewódzkiej A 1 ?
 
MS: Rundę oceniam pozytywnie. Co nie znaczy , że ze wszystkiego w trakcie rundy byłem zadowolony.
Tak naprawdę , przed sezonem nie wyznaczaliśmy żadnych celów przed drużyną. Jednak biorąc pod uwagę przebieg rundy, patrząc na potencjał i jakość innych zespołów w naszej grupie, nie mogliśmy nie awansować do 1 ligi wojewódzkiej. Chciałem , żeby Ci chłopcy się ogrywali, zyskiwali pewność siebie, bo wtedy można pokazać swój potencjał. Jest to drużyna oparta na rocznikach 2001/2002
 
 
Jakie elementy rzemiosła piłkarskiego funkcjonowały dobrze , nad czym trzeba będzie popracować w perspektywie rywalizacji na wyższym poziomie rozgrywkowym?
 
MS: Najwięcej pracowaliśmy nad defensywą , ustawieniem obrońców „ czwórką” w linii, przesuwaniem,
asekuracją, skracaniem pola i opóźnianiem gry. I rzeczywiście ta formacja funkcjonowała więcej niż poprawnie. Będziemy dalej pracowali nad tą formacją, jest to podstawa od której buduje zespół.
I mam nadzieję , że z zespołami o większym potencjale piłkarskim, również będzie należycie się
sprawować. Jeśli chodzi o ofensywę, brakowało Nam skuteczności . Było dużo meczów, gdzie mogliśmy rozstrzygnąć je wcześniej albo wcześniej uspokoić grę, a przez brak wykańczanych sytuacji sami wprowadzaliśmy sobie „ nerwówkę” . Dlatego też, również skoncentrujemy się nad tym ważnym elementem gry.
 
Których zawodników chciałby Trener wyróżnić za postawę sportową w tej rundzie?
 
MS: Wyróżniam całą drużynę, nie było zawodnika , który wyróżniał by się ponad wszystkich.
 
Najlepszy i najsłabszy mecz tej rundy ? Krótka argumentacja.
 
MS: Najlepszy mecz zagraliśmy w Tomaszowie co prawda zremisowany, ale jeśli chodzi o realizację założeń meczowych, rozgrywanie i płynność akcji , był naprawdę na dobrym poziomie. Najsłabszy mecz jaki rozegraliśmy był z Polonią Andrzejów, przegraliśmy 3:1. Na Nasze usprawiedliwienie, mają tylko fatalne warunki pogodowe i boiskowe w jakich ten mecz się odbywał . Zawiodła też wyżej wspomniana skuteczność.
 
Jakie plany na okres zimowy?
MS: Okres zimowy jest długi. Na pewno zaplanujemy sparingi, na bieżąco będziemy modyfikować mikrocykl, aby dobrze się przygotować do I ligi wojewódzkiej, gdzie poprzeczka podniesiona będzie dużo wyżej niż w tej rundzie. Chcemy poprzez trening, aby każdy z zawodników rozwijał się, podnosił swoje indywidualne umiejętności techniczne i taktyczne, dzięki temu skorzysta na tym cała drużyna, i przede wszystkim na tym będziemy się skupiać.
 
MS: Okres zimowy jest długi. Na pewno zaplanujemy sparingi, na bieżąco będziemy modyfikować mikrocykl, aby dobrze się przygotować do I ligi wojewódzkiej, gdzie poprzeczka podniesiona będzie dużo wyżej niż w tej rundzie. Chcemy poprzez trening, aby każdy z zawodników rozwijał się, podnosił swoje indywidualne umiejętności techniczne i taktyczne, dzięki temu skorzysta na tym cała drużyna, i przede wszystkim na tym będziemy się skupiać.
 
Gratulacje. Podziękowania za awans dla zawodników oraz sztabu szkoleniowego !!!

Published by Sizzzar