Aktualności

Trzynastka musi być szczęśliwa dla łodzianek

Piłkarski nożne ekstraligi rozegrają trzynastą kolejkę sezonu. Najciekawiej w tej serii zapowiada się niedzielne spotkanie w Łodzi. Na stadionie przy  ul. Milionowej 12 UKS SMS podejmować będzie AZS PWSZ Wałbrzych. Pojedynek rozpocznie się o godz. 13.30, wstęp wolny.

Drużyna z Dolnego Śląska to silny zespół, który ma medalowe aspiracje. Potwierdza to miejsce w tabeli. AZS PWSZ  jest czwarty, a do pozycji wicelidera traci jedynie cztery punkty. W pierwszym meczu tych drużyny, rozegranym 11 sierpnia, AZS PWSZ Wałbrzych pokonał UKS SMS 2:1. Bramki dla zwyciężczyń zdobyły:  Małgorzata Mesjasz (22, karny), Dominika Dereń (54), dla łodzianek  Maja Osińska (63).

W rozegranym w Kluczborku ostatnim w tym roku meczu reprezentacji Polski, biało-czerwone pokonały Bośnię i Hercegowinę 4:0, a w tym spotkaniu wystąpiły dwie zawodniczki AZS PWSZ Wałbrzych – Małgorzata Mesjasz przebywała na boisku przez pełne 90 minut, a Dominika Dereń pojawiła się na placu gry w 80 minucie  zmieniając Dominikę Grabowską.

Wierzymy jednak, że trzynastka będzie szczęśliwa dla drużyny prowadzonej przez trenera Marka Chojnackiego.

 

Published by Marcinek