Aktualności

Młodziczki Mistrzyniami Województwa Łódzkiego!

W minioną niedzielę (18.11.18 r.) na obiektach Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Łodzi odbył się ostatni (czwarty) turniej Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek (etap wojewódzki), w którym pięć drużyn walczyło o przepustkę do dalszego etapu gier. Bezkonkurencyjna okazała się drużyna dziewczynek z UKS SMS Łódź, która to już trzeci raz sięga po tytuł najlepszej drużyny w piłce nożnej kobiet do lat 13 w województwie łódzkim. W tym sezonie trzeba to przyznać, że młode piłkarki z Łodzi nie dały szans rywalkom wygrywając wszystkie swoje 16 spotkań, inkasując 48 punktów, zdobywając 120 bramek a tracąc tylko 4. Ponadto Nikola Maślak z 25 bramkami została – królową strzelczyń natomiast Wiktorię Malczewską wybrano najlepszą zawodniczką turniejów.

 

Drużyna UKS SMS Łódź wraz z Kają Opoczno awansowały do etapu strefowego (ćwierćfinałów) Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek, które odbędą się w kwietni 2019 roku. Do rywalizacji dołączą mistrzowie i wicemistrzowie z województw: dolnośląskiego, śląskiego oraz opolskiego.

W drużynie UKS SMS Łódź zagrały następujące zawodniczki: Kutkowska Julianna, Kacprzyk Amelia, Głuszek Natalia, Gortat Roksana, Kowalska Sandra, Łuczak Julia, Majtczak Amelia, Malczewska Wiktoria, Maślak Nikola, Pągowska Zofia, Sikora Inez, Sikora Weronika, Sikorska Natalia, Szwed Nikola, Wojdak Paulina, trener drużyny Sebastian Papis

 

Poniżej przedstawiamy wyniki ostatniego IV turnieju oraz klasyfikację generalną etapu wojewódzkiego.

  1. UKS SMS Łódź 13 – 0 PTC Pabianice (bramki dla UKS: 4 Sikora Inez, 3 Malczewska Wiktoria, 3 Wojdak Paulina, po 1 Maślak Nikola, Łuczak Julia i Sikorska Natalia)
  2. UKS SMS Łódź 5 – 0 Kaja Opoczna (bramki dla UKS: 2 Gortat Roksana, po 1 Łuczak Julia, Malczewska Wiktoria i Wojdak Paulina)
  3. UKS SMS Łódź 9 – 0 Ostrowia Ostrówek (bramki dla UKS: 4 Łuczak Julia, 2 Malczewska Wiktoria, po 1 Sikorska Natalia i Sikora Inez)
  4. UKS SMS Łódź 7 – 0 Dargfil Tomaszów Mazowiecki (bramki dla UKS: 2 Malczewska Wiktoria, 2 Gortat Roksana, po 1 Majtczak Amelia, Wojdak Paulina, Sikora Inez)
  5. UKS SMS Łódź 15 – 0 PTC Pabianice (bramki dla UKS: 5 Maślak Nikola, 3 Malczewska Wiktoria, 2 Łuczak Julia, 2 Wojdak Paulina, 2 Sikora Inez, 1 Głuszek Natalia)
Lp Mecze Pkt Bramki
1 UKS SMS Łódź 16 48 120 4 – awans
2 KKS „Kaja” Opoczno 16 27 23 22 – awans
3 MUKS „Dargfil” Tomaszów Maz. 16 27 32 3
4 UMKS „Ostrowia” Ostrówek 16 11 17 46
5 PTC Pabianice 16 3 4 92

Published by Sizzzar