Aktualności

5 pytań do …

Trenera Marcina Perlińskiego – Trener UEFA A zajmujący się w naszym klubie juniorem starszym A 1 ( rocznik 2000/01) oraz D 2 ( rocznik 2007)

Marcin w tym sezonie zostałeś pierwszym trenerem najstarszej grupy w naszej akademii juniora starszego A 1. Po spadku z Centralnej Ligi Juniorów trzeba było wrócić na szczebel wojewódzki . Nad czym skupiłeś się podczas tego okresu jesiennego i jak oceniasz wykonaną pracę przez zespół i całą rundę i poziom tej ligi?

MP: MOJA PRACA SKUPIŁA SIĘ PRZEDE WSZYSTKIM NA ZGRANIU ROCZNIKA 2000 Z 2001 . JEŚLI CHODZI O ASPEKT TECHNICZNO-TAKTYCZNY TO GŁ ÓWNY NACISK KŁADŁEM NA SZYBKI ODBIÓR PIŁKI PO STRACIE ORAZ ZORGANIZOWANY PRESSING ŚREDNI I NISKI.PRACOWALIŚMY NAD SCHEMATAMI W ATAKU POZYCYJNYM I SZYBKIM . DOSKONALILIŚMY SCHEMATY ROZEGRANIA SFG. W RUNDZIE JESIENNEJ W I LIDZE WOJEWÓDZKIEJ A1 ZAPEWNILIŚMY SOBIE DOŚĆ SZYBKO AWANS DO LIGI MAKROREGIONALNEJ. MOGLIŚMY WIĘKSZĄ ILOŚĆ ZAWODNIKÓW Z PIERWSZEGO SKŁADU DAWAĆ DO LIGI OKRĘGOWEJ SENIORÓW GDZIE POZIOM ROZGRYWEK JEST ZDECYDOWANIE WYŻSZY.UWAŻAM ŻE BYŁO TO DOBRE DOŚWIADCZENIE ZMIERZYĆ SIĘ Z PIŁKĄ SENIORSKĄ. W WIELU MECZACH POKAZAŁO NAM NIEJEDOKROTNIE NASZE SŁABE STRONY JEŚLI CHODZI O FORMACJĘ OBRONNĄ GDZIE TRACILIŚMY ZBYT DUŻĄ ILOŚĆ BRAMEK. MAMY SPORO DO POPRAWIENIA W GRZE OBRONNEJ NASZEGO ZESPOŁU.

Wiemy, że drużyna to łączony rocznik 2000/01. Starszych chłopaków znałeś z poprzedniego sezonu a jak oceniasz potencjał chłopaków z 2001 , którzy według przepisu w lidze makroregionalnej będą stanowić większość na boisku?

MP: POZIOM CHŁOPCÓW Z ROCZNIKA 2001 JEST MOCNO ZRÓŻNICOWANY. MAM NADZIEJĘ ŻE OKRES ZIMOWY DA NAM CZAS ABY JAK NAJWIEKSZA ILOŚĆ ZAWODNIKÓW BYŁA PRZYGOTOWANA OPTYMALNIE DO ROZGRYWEK MAKROREGIONALNYCH. Z WYRÓZNIAJACYCH SIĘ ZAWODNIKÓW PODCZAS 1 RUNDY TO : MAS, BYKOWSKI, MACIEJEWSKI, DRYKA, JARZYŃSKI, JĘCEK. ZAWODNICY CI WYWALCZYLI SOBIE MIEJSCE W PIERWSZYM SKŁADZIE W RUNDZIE JESIENNEJ.

W rundzie wiosennej będziemy występować już na szczeblu makroregionalnym . Wygrany zagra w sezonie 2019/2010 w zreformowanej lidze Centralnej . Kto będzie najgroźniejszy w tej walce oraz jakie plany na okres zimowy?

MP: MOIM ZDANIEM W LIDZE MAKROREGIONALNEJ ZESPOŁY Z WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO ZNICZ PRUSZKÓW I WISŁA PŁOCK BĘDĄ NAJGROŹNIEJSZYMI RYWALAMI, ALE UWAŻAM ŻE NIE MOŻNA LEKCEWAŻYĆ POZOSTAŁYCH DRUŻYN Z WOJEWÓDZTWA PODLASKIEGO ŁKS ŁOMŻA I HETMAN BIAŁYSTOK ORAZ Z WOJEWÓDZTWA WARMIŃSKO-MAZURSKIEGO WARMIA OLSZTYN I STOMIL OLSZTYN. PIERWSZE MECZE W NOWO POWSTAŁEJ LIDZE DADZĄ NAM ODPOWIEDŹ KTO BĘDZIE ASPIROWAŁ DO AWANSU .

Jak oceniasz swoją pracę jako pierwszy trener po okresie bycia asystentem?

MP: PO PARU LATACH SPĘDZONYCH W ROLI ASYSTENTA U BOKU TRENERA MIROSŁAWA DAWIDOWSKIEGO DOSTAŁEM SZANSĘ BYCIA PIERWSZYM TRENEREM. OKRES TEN UWAŻAM ZA BARDZO OWOCNY GDZIE MOGŁEM SIĘ WIELE NAUCZYĆ OD TAK DOŚWIADCZONEGO SZKOLENIOWCA. MAM NADZIEJĘ ŻE TO DOŚWIADCZENIE WYKORZYSTAM DO JAK NAJLEPSZEJ PRACY W ROLI PIERWSZEGO TRENERA I WYWALCZYMY AWANS DO CLJ. OPRÓCZ AWANSU MOIM ZADANIEM JEST PRZYGOTOWANIE MŁODYCH ZAWODNIKÓW DO PIŁKI SENIORSKIEJ

Nie można zapomnieć o twojej najmłodszej drużynie , którą prowadzicie wspólnie również z nowym asystentem Piotrem Wasiakiem rocznik 2007. W tych rozgrywkach również ważny cel do zrealizowania dla ciebie jakim jest awans do I ligi wojewódzkiej D 1 . W tej chwili zajmujesz 2 miejsce premiowane grą w barażach. Opowiedz o samych rozgrywkach , zespole i planach na przyszłość?

MP: W DRUŻYNIE ROCZNIKA 2007 WALCZYMY O AWANS DO LIGI WOJEWÓDZKIEJ D1. STARAMY SIĘ WSPÓLNIE Z MOIM ASYSTENTEM PIOTREM WASIAKIEM WYGRAĆ LIGĘ MŁODZIK D2 KTÓRA DAJE POTENCJALNIE SŁABSZEGO RYWALA W GRACH BARAŻOWYCH. UWAŻAM ŻE SPOTKANIE REWANŻOWE Z DRUŻYNĄ WIDZEWA BĘDZIE KLUCZOWE KTO WYGRA LIGĘ W CZERWCU. NA OKRES ZIMOWY ZAPLANOWAŁEM WIELE GIER KONTROLNYCH Z WYMAGAJĄCYMI DRUZYNAMI JAK POLONIA WARSZAWA CZY FCB ESCOLA VARSOVIA. AWANS AWANSEM ALE NIE ZAPOMINAMY PRZEDE WSZYSTKIM O ROZWOJU INDYWIDUALNYM WSZYSTKICH NASZYCH ZAWODNIKÓW KTÓRY JEST NAJWAŻNIEJSZY NA TYM ETAPIE SZKOLENIA.

Published by Sizzzar