Aktualności

Danuta Paturaj może mieć satysfakcję

Portal laczynaspilka.pl/ (strona PZPN) podsumował pierwszą część sezonu w ekstralidze piłkarek nożnych. Podkreślono, że był to czas piłkarek Górnika Łęczna, które pewnie zmierzają po kolejny tytułu mistrzyń Polski. Rozczarowaniem okazała się postawa jednego z beniaminków – Polonii Poznań, która przez całą jesień wywalczyła zaledwie jeden punkt, a zamiast na boisku stoczyła dramatyczny bój o przetrwanie w klubowych gabinetach.

Tak, jak Górnik Łęczna był jesienią niepokonany, tak Ewelina Kamczyk była nie do zatrzymania dla obrończyń drużyn przeciwnych. Skrzydłowa mistrza Polski nie była w stanie pokonać tylko dwóch bramkarek w całej lidze (!) – Danuty Paturaj z UKS SMS Łódź i Jessiki Ludwiczak z GKS Katowice. Kamczyk wpisała się na listę strzelczyń w 12 z 14 spotkań.

Published by Marcinek