Aktualności

Trener Nina Patalon chwali Adrianę Achcińska

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych do lat 17 pod wodzą trener Niny Patalon wróciła do europejskiej elity, a 2019 będzie rokiem kolejnych wielkich wyzwań przed „Orliczkami”.  – Patrząc przez pryzmat wyników i potencjału, to z jeden z najbardziej udanych sezonów w  historii tej reprezentacji – nie ma wątpliwości selekcjoner Nina Patalon w wypowiedzi dla strony PZPN. Zdaniem pani trener w mijającym roku bardzo wiele pozytywów. Jedne z nich ma łódzki akcent.
– Pozytywnym akcentem były  indywidualne wybory młodych zawodniczek, które zdecydowały się na krok w przód w swoich karierach klubowych , dodaje trenerka. – Wiele z nich, np. Kinga Kozak, Zofia Buszewska czy Adriana Achcińska (UKS SMS Łódź) grały regularnie w ekstralidze. Ta ostatnia była też na testach w Turbine Poczdam i niewykluczone, że w przyszłości zdecyduje się na wyjazd zagranicę. Już wiele potrafią. Ich coraz większa świadomość potrzeby rozwoju napawa optymizmem.

Published by Marcinek