Aktualności

Ważne słowa trener Niny Patalon

– Piłka jest jedna. Pozwólmy jej rozwijać się w każdym wydaniu. Wszyscy, którzy kochają futbol, powinni mieć możliwość być blisko niego – mówi Nina Patalon, selekcjonerka kobiecej reprezentacji Polski U-17 i pierwsza Polka na kursie trenerskim UEFA Pro. – To, że piłka jest jedna, doskonale widać na etapie szkolenia, kiedy dziewczynki do 12.-13. roku życia grają i trenują razem z chłopcami.  Nawet do 15. roku życia, dopiero potem z racji różnic fizycznych ograniczają to przepisy. Do tego czasu dziewczynki mogą spokojnie rywalizować z chłopcami, sama też z nimi grałam i uważam, że to najlepsza szkoła. Na pewnym etapie trzeba oczywiście tę rywalizację oddzielić, ale wspólne treningi przynoszą korzyści wszystkim.

fot. laczynaspilka.pl

Published by Marcinek