Aktualności

Olha Zubczyk wierzy, że UKS SMS stać na więcej

Jeden z portali zamieścił wypowiedź Olhi Zubczyk, kapitana zespołu UKS SMS. Oto co nasza piłkarka powiedziała o pierwszej części sezonu ekstraligi:
–  Pierwszą rundę tego sezonu możemy zaliczyć do udanych. Utrzymanie miejsca w pierwszej szóstce to dobry wynik, szczególnie że młody zespół. Wierzę jednak, że stać nas na jeszcze więcej. Wszystko przychodzi przecież z czasem. Z każdym meczem dziewczyny nabierają doświadczenia, robimy widoczne postępy. Jest sporo młodych piłkarek, które chcą udowadniać, że zasługują na grę w ekstralidze oraz w podstawowej jedenastce naszej drużyny. Dobrym przykładem jest Ada Achcińska, która wzmocniła tej jesieni naszą drugą linię. Strzeliła piękną bramkę w ostatnim meczu z AZS Wrocław. Liczę na to, że to tylko początek takich goli w jej wykonaniu i jeszcze nie raz zachwyci nas świetnym wykończeniem akcji. Można dużo mówić, ale tak naprawdę najważniejsze są liczby, a te mówią same za siebie. Zdobyłyśmy jesienią o trzy punkty więcej niż rok temu i straciłyśmy mniej bramek. Co sezon, co rundę, co mecz chcemy stawać się lepsze i walczyć jeszcze bardziej o punkty z zespołami z czołówki ligi. W meczach z zespołami zajmującymi miejsca nad nami czasem brakowało nam koncentracji, szczególnie w ostatnich minutach. Czasem brakowało też szczęścia i zimnej krwi przy wykończeniu sytuacji bramkowych. Rozegrałyśmy jesienią wiele dobrych spotkań, ale jak wiadomo przede wszystkim liczy się wyniki. Mogłyśmy zdobyć jeszcze o parę punktów więcej w meczach z zespołami z czołówki i pozostawia to pewien niedosyt, ale mimo wszystko uważam rundę jesienią za udaną.

Published by Marcinek