Aktualności

Trzeba dobrze rozpocząć rundę!

Zima jest fajna, szczególnie w górach, ale już wszyscy tęsknimy za pierwszymi meczami piłkarskiej rundy wiosennej tego sezonu – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Ligi męskie, jak i żeńskie, trenując intensywnie od listopada już marzą o meczowych emocjach i związanej z tym dużej dawce  adrenaliny. Cztery miesiące ciężkich treningów może każdego zawodnika prowadzić do znudzenia i apatii. Trenerzy musieli zatem stanąć na wysokości zadania i zapewnić urozmaicenie podczas zimowych zajęć, a przede wszystkim atrakcyjnych sparingpartnerów. Od razu trzeba zaznaczyć, że nie jest to takie proste. Na szczęście wszystkie grupy miały ciekawych rywali,  a więc szkoleniowcy dają radę. Jestem przekonany , że przed nami ciekawe i pełne walki spotkania mistrzowskie w wykonaniu zespołów chłopców i dziewczyn.
Sezon rozpoczyna Ekstraliga kobiet meczem ćwierćfinałowym Pucharu Polski z AZS PWSZ Wałbrzych. Bardzo trudne zadanie przed naszymi dziewczynami, ale razem ze sztabem szkoleniowym po cichu liczymy na niespodziankę. Kolejne spotkanie już o ligowe punkty dziewczyny zagrają 21 lutego u siebie z Olimpią Szczecin, bardzo ważny mecz dla układu tabeli.
W marcu ruszają poszczególne ligi męskie włącznie z makroregionalną ligą Juniorek Młodszych.
Przed każdym sezonem czy rundą trenerzy analizują postępy swoich zawodników, aby dopasować optymalny skład na pierwszy mecz, który według większości ludzi zajmujących się piłką nożna, jest najważniejszy.
Życzę sobie i wszystkim trenerom udanego rozpoczęcia rundy wiosennej sezonu 2018/2019.

Published by Marcinek