Aktualności

Podsumowanie Turnieju

Podsumowanie Turnieju zorganizowanego na obiektach SZKOŁY MISTRZOSTWA SPORTOWEGO

w Łodzi w dniach 23/24 03.2019r.

W turnieju uczestniczyły drużyny Górnika Zabrze, Legii Warszawa ,zespół z Japonii- Hiroshima Selection i oczywiście gospodarze- UKS SMS Łódź.

W pierwszym meczu  sobotnim drużyna trenerów Mariusza Soleckiego i Andrzeja Czubińskiego

wygrała z zespołem Górnika Zabrze 2:1 po bramkach Mikołajów Owsiaka i Laskowskiego.

Mariusz Solecki -„ Uważam , że kontrolowaliśmy przebieg spotkania, w miarę szybko strzelona bramka po stałym fragmencie gry , ustawiła spotkanie. Brakowało przede wszystkim płynności gry w środku pola , co było naszą mocną stroną w meczach kontrolnych. Ogólnie, zasłużone zwycięstwo.

Mecz niedzielny rozpoczął się od spotkania z Legią Warszawa, niestety przegranego z Legią Warszawa 1:2.  Co prawda gospodarze szybko objęli prowadzenie po pięknym uderzeniu z 25 metrów Szymona Kuny, ale później młodzi zawodnicy z Warszawy wzięli się szybko do odrabiania strat. W końcowej fazie meczu doszło do kontrowersyjnej sytuacji. Mikołaj Laskowski padł podcięty w polu karnym, niestety dla Nas sędzia nie odgwizdał „karnego”

Mariusz Solecki-„ Mecz szybko ułożył się dla Nas korzystnie, szybko objęliśmy prowadzenie. Niestety brakowało Nam jakości. Straciliśmy bramkę po indywidualnych błędach , stratach piłki na  30-35 metrze. Uczulam swoich zawodników, że błędy, straty piłki w tej okolicy , skutkują szczególnie z mocnymi rywalami utratą bramki. Uważam też, że powinien być podyktowany dla Nas karny, gdyż faul był ewidentny. Chociaż szczerze, musze stwierdzić, że umiejętności indywidualne, czysto piłkarskie , były po stronie zawodników Legii.

Dałem szansę po raz kolejny pokazania się chłopakom z rocznika 2003 od trenera Dawida Kroczka, jak i zawodnikom mniej grającym w pierwszym meczu.

Ostatnie spotkanie odbyło się z zawodnikami z Japonii . Otwarcie gry na korzyść gospodarzy , po raz kolejny po pięknej bramce, tym razem Tomka Pałgana. Strzał oddany z okolicy 25 metra jak się później okazało, było uznane jako najpiękniejsze trafienie całego turnieju. Ciekawe „ taktyczne” spotkanie obfitowało w wiele sytuacji.  Zakończone wynikiem remisowym1:1.

Mariusz Solecki-„ Trzeba było szybko zweryfikować swoje założenia taktyczne, niestety pressing wysoki, który sobie założyliśmy nie funkcjonował, dlatego też szybko zmieniliśmy swoje plany. Przeszliśmy na pressing średni, szukaliśmy rozwiązań i uważam , że było to trafne posunięcie.  Na pewno mecz równy, pełen emocji, mieliśmy też swoją „piłkę meczową” niestety nie wykorzystaną.

Turniej udany pod każdym względem, możliwość konfrontacji z różnymi stylami gry, ciekawe doświadczenie. Przejrzenie kadry przed sezonem ligowym, dla wszystkich zawodników – podstawowa wiedza, gdzie są deficyty , gdzie tkwią rezerwy szczególnie w Ich wyszkoleniu indywidualnym”

 

 

Published by Sizzzar