Aktualności

Siedem zawodniczek UKS SMS zagrało przeciwko Hiszpanii!

Reprezentacja Polski piłkarek nożnych do lat 17 przegrała 0:3 z drużyną narodową Hiszpanii w swoim ostatnim meczu turnieju Elite Round eliminacji mistrzostw Europy. W tym spotkaniu wystąpiło siedem  zawodniczek UKS SMS Łódź: Alicja Sokołowska, Paulina Oleksiak, Oliwia Silny, Agnieszka Glinka, Adriana Achcińska (była kapitanem drużyny), Wiktoria Zieniewicz, Katarzyna Kałużna.
Bramki: Paralluelo 25, Carrillo Moreno 45+1, 55.

Zarówno Polki, jak i Hiszpanki wygrały swoje dwa pierwsze grupowe spotkania i o awansie do finałów młodzieżowych mistrzostw Europy decydowało  bezpośrednie starcie. Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego to obrońca tytułu i potęga młodzieżowej piłki kobiecej i biało-czerwone nie dały rady.

Polska:  Sara Kierul –  Anna Konkol. Alicja Sokołowska, Klaudia Homa (78, Paulina Oleksiak),  Oliwia Silny, Agnieszka Glinka (86, Amelia Bińkowska),  Natalia Wróbel,  Adriana Achcińska ,  Wiktoria Zieniewicz (59,  Katarzyna Kałużna), Natalia Padilla Bidas (59, Paulina Tomasiak), 9. Kinga Kozak.

W kadrze byłe też Gabriela Grzybowska (UKS SMS Łódź)

fot. laczynaspilka.pl

Published by Marcinek