Aktualności

Już ruszyły przygotowania do jubileuszu

Zbliża się bardzo ważne wydarzenie dla nas wszystkich – mówi prezes Janusz Matusiak. – Przed nami obchody dwudziestolecia Uczniowskiego Klubu Sportowego SMS. Klub, jako stowarzyszenie, został zarejestrowany 9 września 1999 roku. Pierwotna nazwa to Vena Łódź. Po czterech latach walne zebranie członków zmieniło ją na UKS SMS, która identyfikuje się ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego im. Kazimierza Górskiego.
Przez  dwie dekady klub odnosił wiele sukcesów sportowych. Mieliśmy mistrzów świata, Europy, Polski w piłce nożnej, siatkówce plażowej, zapasach czy  sumo.
Zarząd klubu bardzo poważnie traktuje ten jubileusz i już przygotowuje cykl wydarzeń z tym związanych. Już teraz wszystkie zawodniczki i zawodnicy otrzymali okolicznościowe kubki oraz puzzle ze swoją podobizną. Przygotowywane są duże banery z zawodnikami, zawodniczkami, a także  trenerami, którzy są w naszym klubie prawie od początku jego istnienia. Już niedługo banery zawisną na ogrodzeniu szkoły od strony ul. Kilińskiego.

Powołaliśmy zespół, który pracuje nad wydaniem książki, która opisywać będzie dwudziestolecie działalności UKS SMS. Jestem przekonany, że ta pozycja przybliży wszystkim historię klubu,  a zdjęcia w niej zamieszczone przypomną najważniejsze chwile UKS SMS.
Na początku września odbędzie się w szkole akademia poświęcona temu pięknemu jubileuszowi.
W październiku, na zakończenie obchodów, odbędzie się spotkanie z ludźmi, którzy przyczynili się do wielu sukcesów naszego klubu. Na pewno nie zabraknie życzeń, szampana i podziękowań. Zaproszeni goście otrzymają klubowe odznaczenia jak również  okolicznościowe statuetki.

Published by Marcinek