Aktualności

Kocham maj, bo to miesiąc piłkarskich sukcesów!

Jeszcze się dobrze  człowiek  nie obejrzał, a już mamy maj – mówi Janusz Matusiak,  prezes UKS SMS. – Miesiąc, który w piłce nożnej jest szczególny. Mam trzy powody, by postawić taką tezę. Po pierwsze – jest to najpiękniejszy czas  w roku, po drugie – daje ogromną przyjemność grania na pięknych zielonych boiskach, a po trzecie – w maju praktycznie zapadają kluczowe rozstrzygnięcia w poszczególnych ligach.
Śledząc wyniki poszczególnych zespołów, czy to chłopców czy dziewczynek, muszę już zacząć myśleć o przygotowaniu nagród za wyniki w sezonie 2018/2019. A ten doprawdy  zapowiada się bardzo dobrze Jeżeli zawodniczki i zawodnicy utrzymają taką jakość do końca sezonu, to szykuje się duży sukces klubu,  ale również trenerów i naszych młodych sportowców.
Zespół rywalizujący w Makroregionalnej Lidze Juniorów jest na pierwszym miejscu z dużymi szansami na awans do Centralnej Ligi Juniorów. Drużyna z Centralnej Ligi U – 15 zagwarantowała sobie już utrzymanie i zarazem wywalczyła miejsce dla młodszego rocznika. Ekipa I ligi Wojewódzkiej Juniorów Młodszych walczy o awans do CLJ U – 17 i trzymamy kciuki za końcowy rezultat tej drużyny. II liga Wojewódzka Juniora Młodszego również ma szanse na zajecie pierwszego miejsca.
W rozgrywkach kobiecych też wygląda to obiecująco. Ekstraliga zapewniła sobie awans do szóstki najlepszych w krajowej rywalizacji. Teraz trener Marek Chojnacki ma możliwość spokojnego testowania młodych zawodniczek, które od nowego sezonu będą miały szansę na grę w najwyżej lidze kobiet.
Juniorki awansowały do finałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 23-29 czerwca na naszych obiektach. Bardzo mocno zachęcamy kibiców do wsparcia drużyny, która będzie bronić osiągnięcia z ubiegłego sezonu.
Juniorki młodsze awansowały do 1/8 finałów Mistrzostw Polski,  jak również wywalczyły awans Kadry Wojewódzkiej do Mistrzostw Polski. (Olimpiada Młodzieży)
Młodziczki awansowały do półfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się 12 maja na naszych obiektach.
Po raz kolejny dziewczynki trenera Sebastiana Papisa wywalczyły w Warszawie złoty medal w mistrzowskim turnieju  „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.
I niech ktoś spróbuje zaprzeczyć, że maj nie jest pięknym miesiącem!

Published by Marcinek