Aktualności

WOJOWNICZKI z SMS-u obroniły tytuł mistrzyń na Stadionie Narodowym!

XIX edycja turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” dobiegła końca. To ile emocji wyzwoliły nasze najmłodsze piłkarki wśród kibiców wiedzą ci, którzy mogli ich obserwować na żywo lub oglądać w telewizji. Nasi FANI jak zwykle nas nie zawiedli i na samym wstępie chcieliśmy wam bardzo serdecznie podziękować, że prze ten cały czas byliście z nami i wspieraliście nas dobrym słowem i dopingiem. Hasło, które zostało wymyślone i zaprojektowane rok temu podczas XVIII edycji przez rodziców – „Podążamy za pasją naszych WOJOWNICZEK” nadal było i jest w naszych sercach!
Tradycyjnie pierwszego dnia nastąpił przyjazd wszystkich drużyn oraz losowanie przed Stadionem Narodowym. Młodziczki z SMS-u trafiły do grupy N gdzie znalazły się jeszcze następujące drużyny: MUKS PS Kostrzyn nad Odrą (woj. lubelskie), AKF Wisła Brzeźnica (woj. małopolskie) oraz AS Stomil Olsztyn (woj. warmińsko-mazurskie).

Podczas drugiego dnia nastąpiły rozgrywki grupowe gdzie drużyny z 1 i 2 miejsca awansują do finału A czyli będą walczyły o miejsca 1-8 natomiast zespoły z miejsc 3-4 do finału B gdzie będą walczyć o miejsca 9-16. Piłkarki z Łodzi osiągnęły następujące wyniki:

1. UKS SMS Łódź 9 – 1 AS Stomil Olsztyn (bramki dla SMS-u strzelały: 4 Natalia Sikorska, 2 Martyna Bartczak, Wiktoria Komada, Natalia Głuszek, Martyna Garbacz)

2. MUKS PS Kostrzyn nad Odrą 0 – 3 UKS SMS Łódź (bramki dla SMS-u strzelały: 2 Natalia Sikorska, Wiktoria Malczewska)

3. AKF Wisła Brzeźnica 1 – 5 UKS SMS Łódź (bramki dla SMS-u strzelały: 3 Natalia Sikorska, Zofia Pągowska, Wiktoria Malczewska)

Tabela po rozgrywkach grupowych wyglądała następująco:
1. UKS SMS Łódź 9 pkt bramki 17-2
2. MUKS PS Kostrzyn nad odrą 4 pkt bramki 1-3
3. AS Stomil Olsztyn 4 pkt bramki 5 – 10
4. AKF Wisła Brzeźnica 0 pkt bramki 2 – 10

Dzień trzeci to zmagania pucharowe. Pierwszy etap to ćwierćfinały w których przyszło nam zmierzyć się z drużyną, która zajęła II miejsce w grupie M czyli KSP Kielce (woj. świętokrzyskie).

Mecz ćwierćfinałowy:
UKS SMS Łódź 5 – 1 KSP Kielce (bramki dla SMS-u strzelały: 2 Martyna Bartczak, Zofia Pągowska, Wiktoria Malczewska i Natalia Sikorska)

W meczu półfinałowym trafiliśmy podobnie jak przed rokiem na drużynę Sprintu Katowice i podobnie jak wtedy emocji nie brakowało. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Łodzianki – bramkę „atomowym” uderzeniem z rzutu wolnego zdobyła Martyna Bartczak, kolejną z akcji zdobywa Wiktoria Malczewska. Wydawałoby się, że spotkanie zakończy się takim rezultatem lecz dziewczyny z woj. śląskiego na dwie minuty przed końcem zdobywają 2 bramki i spotkanie kończy się rzutami karnymi. Pierwszą serię strzelają obie drużyny w SMS-ie Wiktoria Malczewska, drugą podobnie w SMS-ie Martyna Bartczak, w trzeciej rzut karny broni Martyna Bartczak, która została zmieniona z pola do bramki lecz niestety i zawodniczka SMS-u nie zdobywa bramki. Czwartą serię broni ponownie Bartczak z SMS-u do piłki podchodzi Natalia Głuszek i zdobywa bramkę na wagę awansu!!! Tym samy UKS SMS Łódź po raz drugi z rzędu zagra na Stadionie Narodowym. W drugim półfinale UKS Tęcza Bydgoszcz przegrała 2 – 3 z Beniaminkiem Krosno, który będzie rywalem Łodzianek w finale.

Ostatni dzień rozgrywek to już finały w poszczególnych kategoriach wiekowych na Stadionie PGE Narodowym. Mecz w kategorii U12 dziewczyn przyniósł bardzo dużo emocji. Młodziczki z SMS-u szybko objęły prowadzenie gdyż już w 15 sekundzie spotkania świetnie rozegrały piłkę Malczewska z Sikorską, która po małym „rajdzie” mocnym uderzeniem zdobywa bramkę. Pod koniec pierwszej połowy wyrównuje zespół Beniaminka i do przerwy mamy wynik remisowy. W przerwie szybkie zwrócenie uwagi na poprawę błędów, które występowały w pierwszej połowie a także założenia na drugą część. Druga połowa zdecydowanie lepiej wyglądająca niż pierwsza, zawodniczek z woj. łódzkiego wiele sytuacji podbramkowych ale piłka nie chce wpaść do bramki. Świetne spotkanie rozgrywa bramkarka z Krosna. Groźne kontry piłkarek z woj. podkarpackiego ale nadal wynik remisowy. Minuta do końca i gdy już każdy myślał, że spotkanie zakończy się rzutami karnymi bramkę dla UKS-u zdobywa Wiktoria Malczewska, kończąc spotkanie wygraną Łodzianek! Tym samym drużyna z UKS SMS Łódź obroniła tytuł Mistrzyń Polski w kategorii U12 dziewczyn zdobyty przed rokiem!!!

Mecz finałowy:
UKS SMS Łódź 2 – 1 Beniaminek Krosno (bramki dla SMS-u strzelały: Natalia Sikorska i Wiktoria Malczewska
W zespole dziewczyn z UKS SMS zagrały następujące zawodniczki (w nawiasie numery z którymi grały):
2 – Zofia Pągowska
3 – Natalia Głuszek
4 – Natalia Sikorska
5/1 – Nikola Szwed
6 – Martyna Garbacz
7 – Weronika Sikora
8 – Wiktoria Komada
9 – Wiktoria Malczewska
10 – Martyna Bartczak
Trener drużyny: Sebastian Papis
Kierownik drużyny: Iwona Siwiec w zastępstwie ostatniego dnia Jakub Papis
Na koniec turnieju wręczono również wyróżnienia indywidualne: najlepszą zawodniczkę turnieju wybrano Natalię Sikorską. W nagrodę cała drużyny będzie miała możliwość obejrzenia meczu Reprezentacji Polski przeciwko Izraelowi 10 czerwca a także spotkania się na żywo z całą drużyną!
[foogallery id=”23772″]

Published by Sizzzar