Aktualności

Dojrzałość i młodość w Ekstralidze Kobiet

W meczu pomiędzy UKS SMS a Mistrzyniami Polski Górnika Łęczna która wystąpiła w swoim najsilniejszym składzie, trener Marek Chojnacki zdecydował się wystawić od pierwszej minuty młode piłkarki, które swoje umiejętności piłkarskie szlifowały u trenera Adriana Sokołowskiego. Skład wyjściowy na tle utytułowanych zawodniczek z Górnika Łęczna, dla osób które interesują się piłką kobiecą był na pewno szokujący. Odważna decyzja trenera i umiejętności młodych zawodniczek przyniosły efekt w postaci remisu. Do osiemdziesiątej minuty UKS SMS prowadził 2 : 0. Zmiany które musiał dokonać trener ze względu na wysiłek jaki włożyły młode zawodniczki doprowadziły do utraty dwóch bramek. Szkoda , że starsze zawodniczki które w końcówce meczu zastąpiły swoje młodsze zawodniczki nie pomogły w utrzymaniu dobrego rezultatu. Wynik który poszedł w świat dobrze wróży na przyszłość.

Published by Janusz Matusiak