Aktualności

Czerwiec równie piękny jak maj

– Z przytupem wchodzimy w czerwiec – zauważa Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Niemal każdy dzień przynosi piłkarskie sukcesy naszemu klubowi. Trener Marcin Perliński oraz jego chłopaki radują się już z ogromnego osiągnięcia, jakim jest awansu do elity  młodzieżowego piłkarstwa, czyli CLJ U – 19. Nasi zawodnicy z rocznika 2002 wraz z trenerem Mariuszem Soleckim triumfowali w  lidze wojewódzkiej i będą grali w barażach do CLJ U – 17. Trzymamy kciuki za satysfakcjonujący nas wszystkich wynik w dwumeczu z zespołem Talent Białystok z województwa Podlaskiego.
Bez wątpienia awans do tych lig wyraźnie podnosi sportowy prestiż UKS SMS i w konsekwencji przenosi się również na sukces finansowy naszego klubu. To szalenie ważne w obecnych czasach.
Trener Sebastian Papis do złotego medalu w rozgrywkach o Puchar Tymbarku dołożył jeszcze  spektakularny sukces w rywalizacji młodziczek. Drugie złoto robi ogromne wrażenie. Dwie poprzednie próby kończyły się wywalczeniem srebrnego medalu, ale nie na darmo stare porzekadło mówi, że do trzech razy sztuka. Wszyscy kibicowaliśmy dziewczynkom i ściskaliśmy kciuki, by spełniły się ich marzenia. Złoty medal uzupełnił kolekcje sportowych osiągnięć naszego klubu.
Juniorki młodsze, prowadzone przez trenera Adriana Sokołowskiego, pokonując zespół Odry Wodzisław 5:3, po raz czwarty awansowały do finału Mistrzostw Polski U – 16.
Przed nami jeszcze walka o tytuł mistrza Polski juniorek, a przed szansą wielkiej sportowej przygody staje  drużyna trenerki Marzeny Salamon. Turniej odbędzie się na naszych obiektach w dniach 24-30 czerwca.

Published by Marcinek