Aktualności

Oświadczenie UKS SMS Sprawa Kasandry Parczewskiej

W związku z publikacją internetową dotyczącą piłkarki UKS SMS Kasandry Parczewskiej i naruszającej dobre imię klubu, zarząd sekcji piłki nożnej kobiet UKS SMS informuje, że:

– nieprawdziwa jest informacja, że Kasandra Parczewska została przesunięta do zespołu rezerw ponieważ nie chciała podpisać nowego kontraktu (obecny wygasa 30 czerwca).

Kasandra Parczewska przed czerwcowym meczem przedostatniej kolejki Ekstraligi z Medykiem Konin została oficjalnie przesunięta do zespołu rezerw w III lidze, bez konsekwencji finansowych, ze względu na zachowanie w szatni niegodne drugiego kapitana zespołu Ekstraligi UKS SMS.

Rozmowy klubu z zawodniczką na temat podpisania nowego kontraktu były prowadzone jedynie
w marcu. Piłkarka poinformowała, że ma lepszą ofertę z GKS Katowice, klub odpowiedział,
że nie zamierza przebijać oferty. Jednocześnie klub rozpoczął rozmowy z następczynią Kasandry Parczewskiej, które z sukcesem sfinalizował.

Od czasu rozmów w marcu do przedostatniej kolejki Ekstraligi w czerwcu, Kasandra Parczewska występowała w pierwszym zespole. Została przesunięta do rezerw, kiedy zaczęła narzucać części drużyny organizację swojej pożegnalnej imprezy w Łodzi.

Ponieważ publikacja prawdopodobnie powstała wyłącznie z inspiracji Kasandry Parczewskiej, klub nie zamierza odnosić się do innych nieprawdziwych informacji tam zawartych dotyczących innych piłkarek ze względu na ich dobre imię. Jednocześnie jednak, zarząd sekcji rozważa wystąpienie
na drogę sądową przeciwko redaktorom naczelnym portali, które opublikowały materiał i autorowi publikacji o rozpowszechnianie niesprawdzonych i nieprawdziwych informacji naruszających dobre imię UKS SMS.

Published by Janusz Matusiak