Aktualności

W sobotę finał mistrzostw Polski U-19. Medale wręczy Ewa Pajor!

W sobotę na boisku łódzkiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego rozegrany zostanie finał mistrzostw Polski U-19 piłkarek nożnych. O godzinie 12.30 UKS SMS Łódź zmierzy się z Medykiem Konin.  Podopieczne trener Marzeny Salamon bronią mistrzowskiego tytułu.  Będą to ostatnie klubowe mistrzostwa Polski juniorek U19. Od przyszłego sezonu nie będą one już rozgrywane. Najstarszą kategorią wiekową mistrzostw kraju będzie rywalizacja w roczniku do lat siedemnastu.
O godne pożegnanie turnieju zadbał prezes UKS SMS. Janusz Matusiak perfekcyjnie przygotował imprezę i postarał się, by finałowy mecz miał szczególną oprawę. Spotkanie obejrzy z trybun, a po jego zakończeniu wręczy medale – Ewa Pajor. Reprezentantka Polski ma za sobą  sezon życia. 22-latka wywalczyła z VfL Wolfsburg podwójną koronę – mistrzostwo Bundesligi oraz Puchar Niemiec. Została także królową strzelczyń niemieckiej ekstraklasy piłkarek nożnych. W 19 spotkaniach zdobyła 24 gole. Średnio pokonywała bramkarkę rywalek co 58 minut.

Fot. Wikipedia.org

 

Published by Marcinek