Aktualności

Mistrzostwo Polski dla UKS SMS Łódź

Piłkarki nożne UKS SMS obroniły tytuł mistrzyń Polski. Łodzianki w finale MP U19 okazały się lepsze Medyka Konin. W regulaminowym czasie było 0:0 i o złotym medalu decydowały rzuty karne, które podopieczne trener Marzeny Salamon wygrały 5:4

Jedenastki wykorzystały: Achcińska, Jedlińska, Alicja Glinka, Agnieszka Glinka i Grzybowska. Nie trafiła w bramkę Zieniewicz, a strzał Mordel obroniła bramkarka.

Szperkowska obroniła jeden strzał rywalek, a drugi poszybował nad poprzeczką.

UKS SMS: Szperkowska – Glinka I, Zieniewicz, Silny, Giętkowska – Glinka II, Grzybowska, Achcińska, Jedlińska – Kałużna (63, Mordel) , Filipczak.

Były to ostatnie klubowe mistrzostwa Polski juniorek U19.  Najstarszą kategorią wiekową mistrzostw kraju będzie rywalizacja w roczniku do lat siedemnastu.  Spotkanie obejrzała z trybun, a po jego zakończeniu wręczała medale reprezentantka Polski – Ewa Pajor.

Trzecie miejsce zajął AZS Wrocław, który w rzutach karnych pokonał Olimpię Szczecin.

Published by Marcinek