Aktualności

Nasze złote dziewczyny zasłużyły na wspaniałe wakacje

Buch – jak gorąco!
Uch – jak gorąco!
Puff – jak gorąco!
Uff – jak gorąco,  pisał Julian Tuwim w swoim wierszu Lokomotywa – zauważa Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. – Ten opis jak ulał pasował do sytuacji, w których musiała rywalizować nasza sportowa młodzież. Na zewnątrz 40 stopni w cieniu, a na boisku stan wrzenia. To obraz warunków, w jakich nasze piłkarki nożne rywalizowały  w mistrzostwach Polski juniorek i kadr wojewódzkich. Jednak nawet  niesprzyjająca aura  nie była w stanie powstrzymać naszych wspaniałych dziewczyn. One walczyły niczym lwice i teraz mogą się szczycić złotymi medalami mistrzostw Polski. Jeszcze raz wielkie gratulacje!

Teraz już emocje opadają, ale złote medale na zawsze zostaną w naszych gablotach, a co najważniejsze w sercach piłkarek, trenerów, działaczy oraz wspaniałych rodziców, którzy na każdym meczu spisywali fantastycznie. Stojąc na uboczu obserwowałem, jak wyrażali swoja radość oraz dumę z pociech i było to nieocenione wsparcie dla naszych zawodniczek.
Miło ogląda się takie spotkania, gdzie na każdym z nich, nie tylko finałowym, widzi się i słyszy mamusie i tatusiów, którzy wybijają rytm na bębnie, jak również nie żałują swoich gardeł. Na pewno oni byli dwunastym zawodnikiem zwycięskich drużyn.
Mistrzostwa są już za nami, a zawodniczki mogły w końcu wyjechać na zasłużone wakacje. Muszą solidnie wypocząć, bo nowy sezonem na pewno nie będzie łatwy.
Muszę przypomnieć, że w zakończonych rozgrywkach odnieśliśmy nie samowite klubowe sukcesy.
Ekstraliga V miejsce w kraju – trener Marek Chojnacki
Mistrzostwo Polski w Tymbarku – trener Sebastian Papis
Mistrzostwo Polski Młodziczek – trener Sebastian Papis

Wicemistrzostwo Polski Juniorek Młodszych – trener Adrian Sokołowski
Mistrzostwo Polski Juniorek Młodszych w Olimpiadzie Młodzieży – trener Adrian Sokołowski
Mistrzostwo Polski Juniorek – trener Marzena Salamon

Muszę również wspomnieć o sukcesach najmłodszych naszych dziewczynek.
I miejsce w województwie w lidze Orliczek – trener Anna Kaźmierczak
IX miejsce w Tymbarku – trener Anna Kaźmierczak

Muszę przyznać, że jak na jeden klub to lista sukcesów jest całkiem spora i dająca powody do ogromnej dumy i satysfakcji.

Serdecznie dziękuję za wszystko!

 

Published by Marcinek