Aktualności

Wzmocnienia beniaminka ekstraligi

Piłkarki KKP Bydgoszcz są beniaminkiem ekstraligi kobiet. Działacze robią wszystko, aby zespół prowadzony przez trenera Adama Górala miał ciekawą kadrę. KKP w letnim okienku pozyskał już pięć zawodniczek. Pierwsza to Aleksandra Sudyk, środkowa pomocniczka mogąca także występować na skrzydle, która ostatnio grała w Olimpii Szczecin. W ekipie ze Szczecina w sezonie 2018/2019 rozegrała 21 spotkań, spędzając na murawie 1307 minut. W swoim piłkarskim CV Aleksandra Sudyk ma także powołania do reprezentacji Polski U-19. Drugą jest Martyna Boguszyńska. 19-letnia napastniczka wiosną grała Polonii Poznań, dla której w ekstralidze kobiet zdobyła 1 bramkę.
Kolejna nowa piłkarska to Agnieszka Garbowska. 17-letnia środkowa lub boczna pomocniczka, która ostatnio grała w I-ligowym Unifreeze Górzno. Następna to Klaudia Szymczak. 18-letnia boczna pomocniczka/napastniczka, która również przyszła do Unifreeze Górzno.
Piątą zawodniczką pozyskaną przez KKP Bydgoszcz w letnim okienku transferowym jest Kaja Dziergas. Niespełna 19-letnia środkowa pomocniczka przez ostatnie lata występowała w Polonii Poznań. W minionym sezonie w barwach polonistek w ekstralidze rozegrała 24 spotkania.

Published by Marcinek