Aktualności

Nadchodzący sezon ekstraligi będzie krótszy

Uchwała nr VII/110 z dnia 12 lipca 2019 roku Zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej w sprawie przyjęcia Regulaminu Rozgrywek o Mistrzostwo Ekstraligi w Piłce Nożnej Kobiet na sezon 2019/2020 mówi, że rozgrywki prowadzone są systemem jesień –wiosna.  Zawody będą rozgrywane  systemem mecz i rewanż. Każda drużyna rozwgra z pozostałymi zespołami dwa spotkania: jedno jako gospodarz oraz jedno jako gość zgodnie z opracowanym przez PZPN terminarzem.

Oznacza to, że od nadchodzącego sezonu 2019/2020 najwyższa liga piłkarek nożnych  ponownie będzie grała w tradycyjnym systemie 22-kolejkowym bez późniejszego podziału na grupy. Tak jak w tradycyjnej lidze jesienią rozegranych zostanie jedenaście kolejek, a wiosną odbywać się będą tylko mecze rewanżowe.

Przypomnijmy, że od  2015 roku kluby występujące wówczas w ekstralidze kobiet rozgrywały 27 kolejek, po zasadniczym wynoszącym dwadzieścia dwie kolejki liga dzieliła się, a  zespoły w grupach (spadkowej i mistrzowskiej) rozgrywały jeszcze po pięć dodatkowych spotkań.

Published by Marcinek