Aktualności

Mają być wielkie pieniądze od FIFA

Miliard od FIFA

Na stronie łączynaspilka. pl ukazała się ciekawa informacja z konferencji w Mediolanie. Prezydent FIFA, Gianni Infantino powiedział we Włoszech: – Musimy być trochę bardziej odważni, jeśli chcemy wprowadzić kobiecą piłkę na wyższy poziom. Musimy przestać kopiować to, co robimy w męskiej piłce. Obiecał także, że w ciągu najbliższych czterech lat organizacja zainwestuje w żeński futbol miliard dolarów!!!

To dwukrotnie więcej niż FIFA początkowo planowała przeznaczyć na kobiecą piłkę w latach 2019-2022. Plan zmienił się jednak po rekordowych pod każdym względem mistrzostwach świata, jakie latem odbyły się we Francji. – W kwestii kobiecego futbolu możemy wprowadzić podział na przed i po mundialu 2019 – skwitował cytowany przez światowe media Infantino.

Wychodzi na to, że kobiecy futbol czekają znacznie lepsze czasy.

Published by Marcinek