Certyfikacja Szkółek Piłkarskich PZPN w województwie Łódzkim łącznie 35 gwiazdek, w tym tylko 8 złotych.

Nasz klub starał się o złotą gwiazdkę Certyfikacji Szkółek Piłkarskich PZPN.

Dla niewtajemniczonych osób, które nie wiedzą czym jest ten program śpieszymy z wyjaśnieniem.

„Ideą programu jest wyznaczanie standardów pracy z młodymi zawodnikami, pomoc w ich szkoleniu oraz weryfikacja szkółek. Fundamentalnym założeniem Programu Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich jest podniesienie i ujednolicenie poziomu szkoleniowego. Rodzice i dzieci grające w piłkę nożną uzyskują pewność, że certyfikowany oddział szkółki piłkarskiej spełnia standardy szkoleniowe, jest bezpieczny, a jego kadra ma kwalifikacje niezbędne do szkolenia zawodników.”

By uzyskać złotą gwiazdkę nasz klub musiał spełnić odpowiednie kryteria w pięciu najważniejszych obszarach z działalności szkółki piłkarskiej, a były to:

1. Kwalifikacje trenerów
  2. Program szkoleniowy
  3. Liczba zawodników przypadająca na jednego trenera
  4. Infrastruktura sportowa
  5. Wymagania formalno-prawne

Szczegółowo jest to opisane tutaj:

Bardzo długi czas oczekiwania na weryfikację świadczy o ogromnym zainteresowaniu ze strony klubów, akademii i szkółek piłkarskich w całej Polsce. 27 listopada zapadła decyzja Komisji Weryfikacyjnej ds. Certyfikacji PZPN.

W całej Polsce zostały przyznane łącznie 694 certyfikaty na trzech poziomach.
Nie każdemu było dane otrzymać złotą, srebrną czy brązową gwiazdkę certyfikacji PZPN.
Zdecydowaną większość bo, aż 62% stanowią brązowe certyfikaty.
W województwie łódzkim otrzymało je 20 klubów.
21% jest to wartość srebrnych certyfikatów. W naszym województwie otrzymało je 7 klubów.
Jak łatwo się doliczyć 17% stanowią certyfikaty ZŁOTE. Do miasta Łodzi i okolic powędrowało tylko 8 ze 117.

UKS SMS ŁÓDŹ w tym roku obchodzi ZŁOTĄ GWIAZDKĘ!!
Jedna ze stu siedemnastu wylądowała w naszym klubie!!!

Ogromne gratulacje dla osób, które się do tego przyczyniły!!

„Beneficjentami złotego certyfikatu są szkółki piłkarskie, które zapewniają profesjonalne szkolenie zawodników.”

Nasz Klub zapewnia profesjonalne szkolenie od 20 lat. Wielkie wyróżnienie jakie nas spotkało w pilotażowym programie Certyfikacji Szkółek PZPN utwierdziło nas w przekonaniu, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego oraz UKS SMS, niezmiennie od kilkudziesięciu lat są w krajowym TOPIE !

Published by Janusz Matusiak