Aktualności

Wielkie wyróżnienie Achcińskiej

Portal  laczynaspilka.pl wytypował osiem największych  talentów w polskiej piłce  nożnej kobiet. W tym gronie znalazła się Adriana Achcińska z TME Grot SMS Łódź. O piłkarce łódzkiej drużyny ekstraligi napisano m.in.: Obecnie największa nadzieja polskiego futbolu pań. W listopadzie zeszłego roku znalazła się na ustach wszystkich, kiedy w wieku siedemnastu lat i 205 dni zadebiutowała w dorosłej reprezentacji Polski w meczu eliminacji mistrzostw Europy przeciwko Hiszpanii. Mimo rangi spotkania, rywala z najwyższej półki i 7500 osób na trybunach zachowała zimną krew i zaprezentowała się z dobrej strony. – Poza boiskiem skromna i zamknięta, ale jak wchodzi na plac gry, to nagle staje się fighterem i biegaczem, jest niezwykle zdeterminowana. Już jej raczej do kadry młodzieżowej nie oddam – mówił po tym meczu selekcjoner Miłosz Stępiński. Trenerka kadry do lat 19, Nina Patalon mówi: – Ma w sobie taki stoicki spokój. Wierzę, że zadomowi się w reprezentacji A i mocno jej tego życzę.

Published by Marcinek