Aktualności

Pierwsze mecze ligowe

[foogallery id=”26957″]

 

W ten weekend nasze drużyny w meczach ligowych mierzyły się z:
Pogonią Szczecin, Legią Warszawa, Zniczem Pruszków

Natomiast w grach kontrolnych graliśmy z:
Escola Varsovia, Skrą Częstochowa, Orlikiem Ujazd, Andrespolią Wiśniowa Góra

Zapraszamy do miłej lektury.

 

CLJ U 18 – Pogoń Szczecin 1:4
Bramka: Domagała

Falstart najstarszej CLJ-ki. Po bardzo optymistycznie wyglądającej pierwszej połowie, a w szczególności pierwszych 15 minutach w których mieliśmy, aż trzy 100 procentowe sytuacje na strzelenie gola, wykorzystujemy tylko jedną. Goście po przespanej pierwszej połowie ruszyli do ataku. Pierwszą bramkę tracimy po indywidualnym błędzie. Przy lepszym zachowaniu obrońców drugiej bramki też moglibyśmy uniknąć. Przy stanie 1:2 nasz zawodnik wychodzi sam na sam z bramkarzem i jest powstrzymywany przez obrońcę w nieczysty sposób. Faul był na czerwoną kartkę, sędzina niestety nie dopatrzyła się przewinienia i gra była kontynuowana. Wynik niekorzystny, natomiast zaangażowanie oraz zdecydowana większość meczu napawa optymizmem przed kolejnymi starciami w Centralnej Lidze Juniorów U18

 

Legia Warszawa – CLJ U 174:2
Bramki: Kowalski, Zawierucha

Trener Mariusz Solecki:
„Odczuwam spory niedosyt po tym spotkaniu. Prowadziliśmy po pierwszej bardzo dobrej połowie 1:0, mieliśmy doskonałą sytuację do strzelenia drugiej bramki. Niestety nie wykorzystaliśmy, a w takich meczach , z takimi przeciwnikami ma to wpływ na końcowy rezultat. W drugiej połowie, popełniliśmy za dużo błędów indywidualnych,
szczególnie w ustawieniu. Na pewno zawodnicy zostawili dużo zdrowia na boisku
i za to należą się brawa. Teraz przed Nami kolejne ciężkie wyzwanie, Jagiellonia Białystok”

Znicz Pruszków – CLJ U 15 2:1

Bramka: Nowacki
Nieudanie rozpoczęła rundę wiosenna drużyna U-15 w CLJ. Pierwszy mecz przegraliśmy na wyjeździe 2:1 a jedyną bramkę strzelił Bartłomiej Nowacki.

UKS SMS Łódź 2004 – Escola Varsovia 4:3
Bramki: Janicki x2, Kołodenny, Dibwe

We wczorajszych meczach CLJ wystąpili nasi zawodnicy:
CLJ-18 -z Pogonią Szczecin zagrał Igor Drapiński
CLJ-17 – z Legią Warszawa zagrali Sebastian Padyk, Karol Łysiak i Jakub Zawierucha(gol)

 

Skra Częstochowa – UKS SMS Łódź 2006 0:2

Skra Częstochowa – UKS SMS Łódź 2006 0:3

W niedzielę zagraliśmy 2 mecze w wymiarze ligowym ze Skrą Częstochowa.
Oba mecze toczyły się pod nasze dyktando i to my byliśmy drużyną prowadzącą grę. Tworzyliśmy sobie wiele sytuacji bramkowych. W defensywie nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na tworzenie zagrożenia pod naszą bramką. W obu meczach nie straciliśmy bramki (brawa dla bramkarzy i linii defensywnej) .Zasłużenie wygraliśmy oba mecze; przy lepszej skuteczności wyniki mogły być wyższe.

 

UKS SMS Łódź 2007 – Andrespolia Wiśniowa Góra 5:2

UKS SMS Łódź 2007 – Orlik Ujazd 5:0

W czwartek nasza drużyna mierzyła się zespołem Andrespoli Wiśniowa Góra. Szybko stracona bramka obudziła naszych zawodników, którzy w miarę szybko otrząsnęli się po początkowej niemocy. Więcej czasu utrzymywaliśmy się przy piłce co skutkowało większą ilością groźnych akcji ofensywnych pod bramką przeciwnika, a to przełożyło się na pięć zdobytych goli. Czasowo graliśmy 2x 40minut w systemie po 9 zawodników

W niedzielę natomiast przed naszym sprawdzianem generalnym dopingowaliśmy drużynę Centralnej Ligi Juniorów która walczyła o 3 punkty z Pogonią Szczecin. Tuż przed startem ligi została zaplanowana gra kontrolna z drużyną, która jest beniaminkiem I ligi wojewódzkiej. Przyjezdni mieli kilka niebezpiecznych sytuacji gdy wychodzili sam na sam z bramkarzem, lecz brakowało chłodnej głowy. Pozwoliliśmy naszym przeciwnikom się wyszumieć i narzuciliśmy nasz styl gry. Cieszą strzelone bramki po solidnie wypracowanych akcjach ofensywnych oraz to czego brakowało przeciwnikom, czyli skuteczność pod bramką przeciwnika. Poprawiliśmy kilka znaczących błędów, które występowały w dwóch poprzednich sparingach i od razu gra wyglądała o wiele lepiej. Za tydzień czeka nas towarzyski turniej w Częstochowie, a po nim już tylko zmagania ligowe w I lidze wojewódzkiej

 

i jeszcze najmłodsi..

W weekend swoje gry mieli też najmłodsi adepci sztuki piłkarskiej.
Żak Młodszy prowadzony przez Trenera Wasiaka brał udział w turnieju organizowanym przez KAS Konstantynów Łódzki.
Mierzyliśmy się z drużyną gospodarzy, Włókniarzem i Borutą Zgierz, MUKS Łask, Bzurą Ozorków, AP Reissa I i II. Turniej bez klasyfikacji generalnej, Drużyna otrzymała pamiątkową statuetkę, a każdy z zawodników otrzymał medal. Dużo grania, bilans zysków i strat zdecydowanie na plus kolejny ciężki bagaż doświadczenia wieziemy do Łodzi.

 

Przypominamy, że nabór do naszych najmłodszych grup jest cały czas otwarty. Skorzystaj z bezpłatnych zajęć i przekonaj się dlaczego Uczniowski Klub Sportowy od ponad 20 lat jest w krajowym topie!

 

Published by Janusz Matusiak