Aktualności

Marzenia związane z piłką nożną są nadal aktualne, tyle że odłożone w czasie

Przyznam szczerze, że nie spodziewałem, że w tych felietonach przyjdzie mi pisać o problemach, które  nie są bezpośrednio związane z piłką nożną – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS Łódź. –  Jednak kryzysowa sytuacja,  która sprawia szereg bardzo poważnych  problemów na całym świecie, powoduje, że futbol, co zrozumiałe, w ostatnich tygodniach zszedł na plan dalszy.

Dzisiaj każdy Polak rozmawia o koronawirusie.  Z wielkim niepokojem śledzimy rozwój tej bardzo groźnej pandemii i z każdym dniem i godziną widzimy, jak potężne niebezpieczeństwo czyha na każdego z nas.

Bardzo wierzę, że wspólnie, przestrzegając elementarnych zasad higieny, zachowując zdrowy rozsądek będziemy mogli pokonać to paskudztwo i razem wrócimy do tego co kochamy tj. piłki nożnej.  Pamiętajcie, że bardzo ważne jest ograniczenie do minimum kontaktów z innymi osobami.

Musimy zdawać sobie sprawę, że kryzysowa sytuacja może potrwać znacznie dłużej niż pierwotnie zakładano, ale zdrowie nas wszystkich jest  najważniejsze. Tak sobie myślę, że w odizolowaniu, błogim nieróbstwie, jest metoda na uratowanie świata. Proszę Was nie wychodźcie z domów, dbajcie o higienę, myjcie  kilka razy dziennie ręce. To najlepsze, ale i najprostsze lekarstwo na tego wirusa. Kiedy się to skończy, chcę Was wszystkich widzieć w szkole i na boiskach.  Marzenia związane z piłką nożną są nadal aktualne, tyle że odłożone w czasie.

Published by Marcinek