Aktualności

Janusz Matusiak: Piłkarki są dzielne i odpowiedzialne

Także dla piłkarek nożnych TME Grot SMS to bardzo trudny czas. Ekstraliga, podobnie jak wszystkie polskie rozgrywki futbolu, została wstrzymana. Na razie do 26 kwietnia. Nasz prezes. Janusz Matusiak, udzielił wywiadu „Ekspresowi Ilustrowanemu”.

– Zdajemy sobie sprawę, że to duże wyzwanie dla wszystkich naszych zawodniczek i ich szkoleniowców – mówi Janusz Matusiak, prezes UKS SMS. - Z konieczności treningi przeniosły się do domów naszych piłkarek. To właśnie tam zawodniczki starają się podtrzymać fizyczną dyspozycję. To nie jest łatwe zadanie, bo wymaga ogromnego samozaparcia, samodyscypliny i dużej odpowiedzialności. Do tego dochodzi zmęczenie psychiczne, które w tej specyficznej sytuacji jest nieuniknione. Trzeba pamiętać, że są to młode dziewczyny, które do tej pory były niezwykle aktywne, nie tylko na niwie sportowej. Teraz zostały uziemione w domach i muszą sobie z tym radzić. Cieszę się, że nasze zawodniczki aktywnie włączyły się w akcję #zostańwdomu, prowadzoną przez naszego sponsora TME. To świadczy o ich wielkiej dojrzałości i ogromnej odpowiedzialności. Wiedzą, że to trudny czas i dlatego z utęsknieniem czekamy na poluzowanie rygorów sanitarnych, które wprowadzono na terenie naszego kraju. Zdajemy sobie sprawę, że będzie to możliwe tylko w sytuacji, gdy świat będzie już wygrywał walkę z koronawirusem. Wówczas wszyscy z wolna wracać będą do normalności. Nie wiemy jeszcze, czy i kiedy uda się wznowić rozgrywki. Są różne pomysły, ale nikt w tej chwili nie może podać konkretnej daty.

Published by Marcinek