Aktualności

Zbigniew Boniek: Jesteśmy na etapie konsultacji decyzji z klubami

Na wtorkowym posiedzeniu Zarząd Polskiego Związku Piłki Nożnej podjął decyzję o odroczeniu do 24 maja decyzji w sprawie ewentualnej kontynuacji sezonu ekstraligi piłkarek nożnych.  To pozwala mieć nadzieję na to, że rozgrywki mogą zostać dokończone.

Jak podkreśla prezes PZPN Zbigniew Boniek, federacja opóźniła decyzję, aby zbadać, czy istnieją ku temu realne możliwości oraz jak zapatrują się na to same kluby. – Polski Związek Piłki Nożnej w zaistniałej sytuacji pandemii konsekwentnie stara się przywrócić polski futbol do stanu normalności. Chcielibyśmy wznowić rozgrywki ekstraligi. Jesteśmy na etapie konsultacji takiej decyzji z klubami. To, jak nas uczy doświadczenie, skomplikowana operacja logistyczno-medyczna i wymaga też czasu. Z pewnością nasza federacja nie wycofuje się natomiast z programu dofinansowania futbolu kobiecego w Polsce. Ten program realizujemy, wierząc w końcowy sukces – zapewnia prezes PZPN.

Published by Marcinek